Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Objevte nejkrásnější německá města

Info ikona
Přístav hanzovního města Wismar

Ať už zamíříte do sousedního Bavorska, nebo až na sever do Šlesvicka-Holštýnska, mezi historickými městy, staletí starými katedrálami a dalšími architektonickými skvosty si každý vybere svého favorita. Seznam německých památek světového dědictví UNESCO je velmi rozmanitý. Tak který cíl bude ten váš?

Promotion | 24. 10. 2022

Wartburg, Eisenach

Velký, mohutný a s historií v každé skulině jeho zdí: hrad Wartburg, který je od roku 1999 zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se tyčí vysoko nad městem Eisenach. Komplex je jedním z nejlépe dochovaných hradů německého středověku. Se svou téměř tisíciletou historií je pravděpodobně nejznámějším hradem v Německu a rozhodně jedním z nejvýznamnějších. Více načtete na webech Wartburg a Eisenach.

Info ikona
Hrad Wartburg v Eisenachu

Zámky Augustusburg a Falkenlust, Brühl

V Brühlu, malém městě v Porýní, vzniklo kombinací architektury, sochařství, malířství a zahradního umění naprosté umělecké dílo první kategorie. Od roku 1984 jsou zámky Augustusburg a Falkenlust, postavené v nejkrásnějším rokokovém stylu, spolu s barokními zahradami zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Více o zámcích se dozvíte zde.

Info ikona
Zámek Augustusburg, Brühl

Stará města Stralsundu a Wismaru

Lesk a bohatství hanzy ve 14. století lze jen stěží ilustrovat názorněji než ve starých městech Stralsund a Wismar. Historická centra obou měst inspirují téměř nezměněnými středověkými půdorysy a z velké části zachovanou stavební hmotou z období cihlové gotiky. Další informace? Na webu Stralsundu a Wismaru.

Info ikona
Johanniskloster ve Stralsundu

Staré město Bamberku

Na sedmi kopcích, v srdci francké kulturní krajiny, leží tisíc let staré biskupské a císařské město, kterému se na mnoha místech říká také „francký Řím". Je to jedinečné a skvěle zachovalé dílo městského umění mezi vrcholným středověkem a měšťanským barokem, na které dohlíží císařská katedrála. Více info najdete na stránkách Bamberku.

Info ikona
Stará radnice a Horní most přes řeku Regnitz v Bamberku

Staré město Řezna a Stadtamhof

Řezno, město císařů a králů, nabízí úchvatný obraz brzy 2000 let staré historie města. V centru města se nachází přes 1500 památkově chráněných budov; 984 z nich tvoří soubor „Staré město a Stadtamhof", ostrov, který byl v roce 2006 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Na následujícím webu najdete další info o Řezně

Info ikona
Pohled na historické centrum Řezna přes Dunaj

Hanzovní město Lübeck

Lübeck, nesporná královna hanzy, byl založen v roce 1143 jako první "západní město na pobřeží Baltského moře" a byl zářným příkladem pro hanzovní města v Pobaltí. Středověké staré město je jedním z nejvýznamnějších dokladů cihlové gotické architektury a připomíná jeho velkou minulost jako raného centra světového obchodu. Další informace o Lübecku najdete na tomto webu.

Info ikona
Náměstí Marktplatz a radnice v Lübecku

Na závěr vám přinášíme 10 tipů pro udržitelnou dovolenou. Německo jako turistická země má díky kombinaci chráněné přírody, inovativního ducha a kosmopolitismu ty nejlepší předpoklady k tomu, aby svým hostům poskytla výjimečné zážitky z dovolené, která je šetrná k životnímu prostředí a šetří zdroje.

Měření
Info ikona
Turistická země Německo, logo