Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Perly Chorvatska, které zkrátka musíte navštívit

Připadá vám Chorvatsko jako ohraná písnička a všední destinace? Pak zbystřete, protože následujících 5 míst vás přesvědčí o jeho úchvatnosti a jedinečnosti. Když totiž víte, kam vyrazit, může se i ta nejobyčejnější chorvatská dovolená proměnit v ráj na zemi, který nebudete chtít opustit.

Promotion | 10. 08. 2018

Dubrovník

Vyrážíte-li na jih Dalmácie, alespoň na jeden den se vydejte pokochat krásami města Dubrovník, zvaného též jako Perla Jadranu. Traduje se, že Dubrovník patří mezi jedno z nejkrásnějších měst vůbec, ať už pro své romantické uličky, historické stavby nebo bujnou okolní vegetaci. Přes den si zde užijte koupání v průzračné vodě lemované malebnými útesy, a jakmile se slunce začne sklánět za obzor, zavítejte do staré části města nasát atmosféru. Chcete-li se vyhnout přeplněným městským plážím, dejte přednost pláži Sveti Jakov, stejně jako místní.

Brela – Makarská riviéra

Hotový poklad se nachází asi 15 kilometrů severně od Makarské riviéry, a je jím menší letovisko Brela, jemuž dominuje pohoří Biokovo. Do místní křišťálově čisté vody se spoustou zátok se zamiluje každý, kdo touží po troše romantiky. Za návštěvu stojí pláž Podrace a Punta Rata, kterou už v roce 2004 časopis Forbes zařadil mezi 10 nejkrásnějších pláží světa.

Za dalšími perlami Jadranu se vydejte lodí nebo na jachtě.

Zatímco někteří na Jadranu dávají přednost stabilnímu zázemí – apartmánu, jiní si jeho krásy nejvíce vychutnají na palubě jachty. Jestliže se i vy letos přidáte k milovníkům bezstarostného proplouvání mezi jadranskými ostrovy, využijte šance a navštivte místa, kam se běžní turisté dostanou jen stěží.

Sakarun – Dugi otok

Láká vás spíše jadranská příroda než ruch města? Udělejte si výlet na ostrov Dugi Otok, který se nachází v Severní Dalmácii. 44 kilometrů dlouhý, borovicemi posetý ostrov si vás okamžitě získá především zátokami, díky nimž se úplně oprostíte od civilizace. Oblíbeným místem pro jachtaře se stala zátoka Sakarun, kde vás bílá písečná pláž a azurové moře přimějí zapomenout, že se stále ještě nacházíte v Chorvatsku. Nezapomeňte hodně fotit a nechat své známé v domnění, že si lebedíte někde v Karabiku.

Drvenik Veli – modrá laguna

Hodláte-li se zdržovat v oblasti Trogiru nebo mezi středodalmátskými ostrovy, určitě nevynechte zastávku na menším ostrově Drvenik Veli. Z Trogiru se na něj snadno dopravíte pravidelným ranním spojem. Kromě toho, že je ostrov čítající asi 150 obyvatel proslulý nedotčenou přírodou a sportovním rybolovem, stojí za zmínku hlavně modrá laguna nesoucí název Blue Lagoon/Krnjaši Bay.

Klidná dovolená s cestovním pojištěním

Ani tehdy, když vyrážíte jen do Chorvatska, nepodceňte kvalitní cestovní pojištění. Ušetřete čas i peníze a na portále Epojisteni.cz využijte kalkulačku cestovního pojištění a porovnejte si nabídky různých pojišťoven. Cestovní pojištění online si můžete sjednat z pohodlí domova a klidně i na poslední chvíli. Co byste však neměli nechávat na poslední chvíli je balení, proto radši přidáváme i pár tipů na efektivní balení na dovolenou.