Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pomocník proti stresu i dekorace do bytu! Seznamte se s řasokoulí

Už jste slyšeli o řasokouli? Tenhle domácí mazlíček na sebe vzal podobu tmavozelené koule, která si ráda pohoví na pracovním stole i ve vaší dlani.

Také jste někdy snili o rostlině, která vyžaduje minimální péči a zároveň vám každý den vykouzlí úsměv na tváři? Přestaňte snít a raději si pořiďte tuto královnu severských jezer. Tmavě zelená řasokoule je poměrně vzácná rostlina žijící ve sladkovodních jezerech v Rusku, Severní Americe či v Estonsku. A i když jí dělá radost koulet se po vodním dně, smutno jí nebude ani ve skleněné nádobě na vašem pracovním stole. Jsou jednom dvě věci, které po vás řasokoule bude vyžadovat - odstátou vodu a nikdy neutuchající lásku v podobě pravidelného hlazení.

Proč byste si řasokouli měli pořídit i vy?

  1. Minimální péče

Téhle kulaťounké rostlince bude stačit, když jí každých deset dnů vyměníte vodu. Libuje si ve vychlazené filtrované vodě, dešťovce, ale neurazíte ji ani odstátou vodou z kohoutku. Cítit se bude dobře jak v uzavřené nádobě, tak i v otevřeném akváriu. Jenom si dejte pozor na to, že opalování a přímé slunce nedělá její pokožce dobře. 

  1. Maximální antistresové účinky

Ve svém přirozeném prostředí se řasokoule kutálí po jezerním dnu, a tak jí udělejte radost a zkuste imitovat tento pohyb. Stačí, když si řasokouli vezmete do ruky a budete ji něžně „ňuchat“. Ona se vám za to odmění svými antistresovými účinky a příjemným pocitem. Výsledek? Spokojenost na obou stranách!

Řasokoule
  1. Krásná dekorace

Řasokoule vyniká nejen svými vlastnostmi, ale také vzhledem. Ve skleněné nádobě s korkovým víčkem udělá velkou parádu! Podobně vynikne i třeba v akváriu s rybičkami nebo v závěsném akváriu. Zároveň se nemusíte bát, že by řasokouli byl "domeček" brzy malý. Pravdou sice je, že se zvětšuje, ale v průměru pouze o půl centimetru za rok. Co si takhle pořídit rovnou celou partičku řasokoulí? 

4. Parťák na celý život

A to nejlepší na závěr! Je dost pravděpodobné, že nikdy nebudete muset oplakávat smrt řasokoule. Pokud se o svou rostlinku budete hezky starat, bude se mít čile k světu ještě v 95 letech. Rekordmankou je 200 let stará a skoro metr široká řasokoule. Zatímco dříve se dědily statky, lesy, domy, v budoucnu se budou dědit řasokoule. 

Zaujala vás řasokoule? Pořídíte si tohoto rostlinného domácího mazlíčka? Napište nám svůj názor. 

ČTĚTE TAKÉ: Těchto pět pokojových rostlin vám zajistí lepší spánek

Souvislející články

Životní styl

<span>Přátelstvím ku zdraví aneb Proč je dobré mít v práci nejlepší kamarádku?</span>

Přátelstvím ku zdraví aneb Proč je dobré mít v práci nejlepší kamarádku?

Životní styl

<span>Omlouváte se až přespříliš? Naučte se, jak to změnit, jinak se budete trápit celý život</span>

Omlouváte se až přespříliš? Naučte se, jak to změnit, jinak se budete trápit celý život

Životní styl

<span>Vztahy mladých: Jak se seznamuje generace Z a co ve vztazích hledá?</span>

Vztahy mladých: Jak se seznamuje generace Z a co ve vztazích hledá?

Životní styl

<span>Jak ve vztahu neztratit sebe samu? Máme pro vás 5 tipů</span>

Jak ve vztahu neztratit sebe samu? Máme pro vás 5 tipů