Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pozitivní myšlení aneb Jak si udržet dobrou náladu

Počáteční euforie z příchodu nového roku je za námi a na dveře klepe realita všednodenního stereotypu. Co s tím?

Dominika Bártová | 4. 01. 2019

Každý z nás se občas cítí mizerně, je to součást života. Proto jsme pro vás dali dohromady několik osvědčených tipů, jak si nejen v zimě vykouzlit úsměv na rtech.

Udělejte si čas samy pro sebe

Máte za sebou hektický den v práci a pocit, že už zase nic nestíháte? Hoďte všechno za hlavu a zajděte si na kávu. Popovídejte si s baristou a vypijte si v klidu své cappuccino. Divili byste se, jak vám taková maličkost zlepší náladu. Domů se vrátíte usměvavá a plná energie, což ocení nejen váš partner.

cas

Ve všem hledejte něco pozitivního

Víme, že tohle se řekne snáz, než udělá, ale zkuste to. Zlomila jste si nehet? Nevadí, zkraťte je všechny. Dorostou vám. Venku prší? V kabelce máte přece deštník. A navíc málo co je tak krásného a voňavého jako pravý letní deštík. Onemocnělo vám dítě? Výborně, konečně máte čas se v klidu a bez výčitek podívat na Ledové království a všechny díly Madagaskaru.

A pokud nic z toho na vás stále nezabírá, tak si pamatujte, že svým úsměvem naštvete mnohem víc lidí, než kdybyste se mračila.

Spánkem k dobré náladě

Protože spánek k našemu životu prostě patří a někdy ho zkrátka potřebujeme víc. Je vám smutno, tak se na všechno vykašlete a jděte do postele. Hlavně si svou chvilku slastného spánku později nevyčítejte. Má pro nás blahodárné účinky, což vám potvrdí každý lékař. Ne nadarmo spíme víc, když máme depresi. Tak šup do pyžama a teplých ponožek. Země snů na vás čeká. Věřte, že se probudíte jako nová žena.

Pomazlete se s vaším čtyřnohým mazlíčkem

Není nic krásnějšího než čistá psí láska. Váš pes vás miluje nenamalovanou, rozespalou, rozcuchanou a v teplácích. Tak ho nechte, ať vás zbožně pozoruje svýma krásnýma hnědýma očima, protože vy jste středem jeho vesmíru. Podle studie Kolumbijské univerzity stačí 15 minut denně s vaším čtyřnohým kamarádem, abyste si zvedla náladu a uvolnil se serotonin, hormon štěstí.

pejsek

Čisté tělo, čistá hlava

Cítíte se unavená, bez nálady a nevíte, co se sebou? Dejte si pořádnou očistnou sprchu nebo si napusťte vanu s bublinkami, zapalte svíčky, otevřete vínko a jen tak relaxujte. Koupel osvěží vaše tělo i mysl.

koupel

Soundtrack štěstí

Ne nadarmo se říká, že hudba léčí. Máte-li špatnou náladu, tak si dejte sluchátka do uší a zapněte si vlastní soundtrack štěstí. Rychlé, veselé, rytmické a klidě i bláznivé songy vás nabudí stejně jako silná káva. Uvidíte, že energie z vás bude přímo prýštit.

Nebo využijte toho, že jedete sama v autě a zapněte si rádio na plné pecky. Vaše auto sice místo jízdy bude nadskakovat, ale co na tom záleží. Úsměv a dobrá nálada za to stojí!