Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

S nepěknými výrůstky už k lékaři nemusíte

Info ikona
Mylan přístroj na fibromy a kožní výrůstky

Měkké výrůstky na krku, dekoltu či v podpaží působí neesteticky. Díky moderním technologiím je konečně možné zbavit se jich relativně snadno v pohodlí domova.

Promotion | 12. 11. 2021

Objevily se vám na krku, dekoltu, hrudníku nebo například v podpaží malé kožní výrůstky? Nelekejte se. Může se jednat o takzvané měkké fibromy, které jsou naprosto neškodné. Lékaři stále ještě nemají jasno, proč přesně fibromy vznikají. Částečně se jedná o geneticky podmíněný jev, nebo se mohou vytvořit při dlouhodobém podráždění kůže. Měkký fibrom je důsledek nahromadění podkožní tkáně. Přesná příčina tohoto nahromadění není jasná. A ačkoliv tyto výčnělky nejsou nebezpečné, mohou způsobit sem tam nějaké nepříjemnosti, například překáží při oblékání nebo při dotyku s oděvem.

Fibromy jsou bezbolestné, nezhoubné masité výrůstky normální kůže, které jsou často přirostlé k tělu tenkou stopkou. Některé mají barvu kůže, jiné jsou tmavší, zvláště pokud jsou podrážděné nebo narušené.

Kromě toho působí neesteticky

Ženy se chtějí cítit krásné, být samy se sebou spokojené, ale leckdy na sobě najdou nějakou tu nedokonalost, které se by se rády zbavily. Malé měkké kožní výrůstky, jako jsou fibromy, dokážou zkazit radost z nových šatů, nového účesu či perfektního líčení. Působí neesteticky, a i když se jedná o malou nedokonalost, bývají často příčinou toho, že se žena cítí nespokojeně a má snahu fibromy skrývat. I muže mohou malé měkké výrůstky potrápit. Ať už z praktických důvodů, například při oblékání, holení nebo z důvodů kosmetických.

Snadné a rychlé řešení

I když vznik fibromu ovlivnit nemůžete, je lehké jej „poslat k ledu“. Existuje totiž zdravotnický prostředek, se kterým  pomocí  mrazicí metody měkké výrůstky odstraníte bezpečně a z pohodlí vašeho domova. Takže nebudete muset čekat na objednání u dermatologa. EndWarts Extra je první zdravotnický prostředek určený pro domácí ošetření malých měkkých fibromů na krku, hrudi i v podpaží. Jeho použití je snadné a rychlé. Nalepíte ochrannou náplast kolem měkkého výrůstku, připravíte EndWarts Extra a přiložíte na dvacet sekund k fibromu. No a do dvou až tří týdnů tato kosmetická vada ve většině případů zmizí. V přípravku je celkem devět dávek, takže jej můžete použít na více fibromů. Před první aplikací prostředku si ale nejdříve pečlivě pročtěte návod k použití, abyste nezaměnili malý měkký fibrom za jiný kožní výrůstek, např. mateřské znaménko nebo bradavici. V případě, že si nebudete jistá, poraďte se raději se svým dermatologem nebo praktickým lékařem. Výrobky řady EndWarts jsou dostupné v lékárnách. Více info na Endwarts.cz.

Info ikona
EndWarts na kožní výrůstky

Zdravotnický prostředek. Před použitím EndWarts Extra si pečlivě pročtěte návod k použití. Číslo notifikované osoby: 0459