Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Sdílíte fotky dětí na Facebooku? Blogerka varuje rodiče před důležitým faktem

Info ikona

Na dobu facebookovou tvrdě doplácejí děti, které se narodily po roce 2004.

Sociální síť Facebook je pro mnoho rodičů pomyslnou výkladní skříní. Fotografie prvních dětských krůčků, roztomilá videa z narozenin nebo snímky z první dovolené u moře – to všechno a mnohem více najdeme na Facebooku některých rodičů, kterým se děťátko narodilo po roce 2004. Chuť vystavit snímky online jde ruku v ruce se současnou dobou, kdy sdílení okamžiků na sociálních sítích je běžná rutina.

Jenže facebookovští rodiče zapomněli na jednu věc. I z jejich malého miminka se jednou stane dospělý člověk, který nebude toužit po tom, aby jeho budoucí zaměstnavatel viděl, jak vypadal v plenkách. Právě na tuto problematiku nedávno upozornila německá blogerka Toyah Diebelová, která zastává názor, že dětské fotky na sociální sítě nepatří. Pod heslem "Zveřejnili byste někdy v životě takovou svoji fotku? Vaše dítě také ne!" vede bouřlivou kampaň, jejímž cílem je, aby si rodiče uvědomovali, co vkládají na sociální sítě.

Facebook
Zdroj: @toyahgurl

Na svém instagramovém profilu proto zveřejnila sérii fotek, na kterých jsou dospěláci zachyceni v ryze dětských situacích - muž s pokapaným bryndákem, spící žena se slinou v koutku nebo muž na nočníku. Tyto snímky mají rodiče varovat před tím, že jejich děti jednou vyrostou a stanou se z nich teenageři, kteří nechtějí být šikanováni za fotky intimního charakteru. 

Facebook
Zdroj: @toyahgurl

A co vy? Sdílíte fotky svých dětí na sociálních sítích? 

ČTĚTE TAKÉ: Nová sociální síť, která pobláznila české teenagery. Mají ji i vaše děti?