Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Vzkaz šéfredaktorky Moniky Mudranincové

Info ikona
Demonstrace Václavské náměstí válka na Ukrajině

Situace na Ukrajině zasáhla celou naši redakci. Přečtěte si pocity, výzvu a poděkování šéfredaktorky Moniky Mudranincové.

Monika Mudranincová | 28. 02. 2022

Milé čtenářky,  

píšu vám plna emocí. Včera jsem byla na Václavském náměstí, kde proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny. Mluvila jsem tam s mnoha lidmi a vyslechla si příběhy, ze kterých mi šel mráz po zádech. Ženy rodí své děti ve sklepech, v metru. Nemají čím nakojit miminka, protože ze stresu přišly o mléko. Nemohou se pořádně vyspat, umýt, najíst. Bojí se o holý život.  

Představuji si sebe na jejich místě. Jaké by to bylo, kdyby se to týkalo mojí dcery nebo maminky? Nedokážu vám ani popsat tu strašnou frustraci, co právě teď cítím.  

Právě proto se snažím obrátit svou mysl k tomu, jak pomoci. Pro mě je nejjednodušší způsob, jak se orientovat v nabídkách humanitárních organizací, rozcestník stojimezaukrajinou.cz, který soustředí prověřené druhy pomoci, ať je to finanční sbírka nebo možnost ubytování uprchlíků. Třeba tato informace pomůže v rozhodování i vám.  

Milé čtenářky, děkuji vám z celého srdce, že pomáháte tam, kde je třeba a v míře, která je pro vás únosná. Přeji vám vše dobré.  

Vaše Monika