Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

CESTOVÁNÍ: Vypravte se do Florencie po stopách Salvatore Ferragama

Několik prodloužených víkendů už uběhlo, ale ještě nás jich v tomto roce pěkná řádka čeká a my pro vás máme tip na jeden fashion výlet do samého srdce Toskánska – do italské Florencie. Od 19. května tam totiž bude probíhat výstava s názvem 1927 Návrat do Itálie zaměřená převážně na tvorbu návrháře Salvatore Ferragama.

Eliška Vrbová | 30. 04. 2017

Pokud jste milovnicí módy, výtvarného umění a italské kultury, je tahle výstava přesně pro vás. Název Návrat do Itálie nese kvůli tomu, že je to letos přesně devadesát let od té doby, co se Salvatore Ferragamo vrátil ze Spojených států amerických zpět do své rodné Itálie.

Výstava mapuje nejrůznější prvky dvacátého století vizuální kultury v Itálii, včetně témat a uměleckých děl, které přímo či nepřímo ovlivňovaly Ferragamovu tvorbu. Vystavena budou tak nejenom díla samotného Ferragama a stejnojmenného módního domu sídlícího ve Florencii, ale také italských umělců, jako je Maccari, Martini, Thayaht, Gio Ponti, Rosai, Balla, Depero a mnoha dalších.

Kurátor Carlo Sisi zařadil do výstavy i dobové oděvy a materiály, řemeslné umělecké předměty, fotografie či reklamy. Samozřejmostí je rovněž široká škála obuvi dvacátých let nejen z dílny právě Salvatore Ferragama.

Celá expozice s podtitulem Salvatore Ferragamo a vizuální kultura 20. století proběhne v Museo Salvatore Ferragamo - Palazzo Spini Feroni, tedy v paláci, který Ferragamo po svém návratu do Itálie zakoupil, a kde historie světově uznávané značky stále pokračuje.

Na navštívení výstavy máte času spoustu, protože potrvá až do 2. května příštího roku. Doporučujeme však se do Florencie vypravit mimo letní sezónu, protože toto město oplývá obrovským množstvím turistů zejména v letních měsících. Více informací o výstavě najdete na webových stránkách muzea.

Související články