Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

EXPERTKA RADÍ: Chcete být in? Vsaďte na jednoduchost!

Věra Komárová, první dáma české kosmetické značky Dermacol, řídí nejenom celý marketing firmy, ale stojí i za jednotlivými výrobky, které firma uvede na trh. V kosmetice se tedy vyzná, protože vidí až pod její ‚pokličku‘. Proto jsme ji vyzpovídali:


Jaké jsou teď trendy v kosmetice?

Na jedné straně frčí pořád ‚neviditelné, nahé líčení‘, ale pomalu je na ústupu a opět vystupuje sofistikovaný contouring, barevné linky na očích, výrazné stíny i pusy. Už delší dobu není na prvním místě samotná funkčnost kosmetických výrobků, ale zábavnost a zážitkovost jejich použití. Samotná aplikace výrobku by měla být jednoduchá, zábavná, hravá. Hodně proto letí multilíčidla ve fluidech nebo i tuhé, rozjasňovače, bronzery.

Jak dlouho trvá vymyslet nový výrobek, například krém?
24 až 48 měsíců.

Co v péči  nejvíce preferují české ženy? 
Být opravdu perfektně depilované. Jinak nenápadné, ale čistota je na prvním místě. 

Podle čeho si vy sama vybírate svoji péči o pleť? Co nesmí ve vašem krému chybět?
Potřebuji, aby se krém dobře vstřebal a nechal pokožku úžasně jemnou a vláčnou na dotek. V krému musí být dostatek kyseliny hyaluronové, mořské řasy a vitaminy. 

Co byste na sebe nikdy nedala? 
Za svou kariéru jsem už vyzkoušela snad všechno a dnes už si dávám opravdu velký pozor. Na ingredience se dívám vždy, a pokud něčemu nerozumím, volám do naší vývojové laboratoře, aby mi vysvětlili, co to znamená. Nemám ráda překombinované záležitosti, krémy na pleť, které jsou hodně parfémované a hodně barevné. Razím pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

Bez jakého kosmetického výrobku se neobejdete? 
Nyní na léto jsem si oblíbila úžasný remodelační tónovací fluid Dermacol Hyaluron Therapy, který nádherně hydratuje, vyhlazuje vrásky, sjednocuje barvu pleti a chrání ji ochranným faktorem 30. Přes to mi pak stačí jen lehký fixační pudr, bronzer, balzám na rty a mohu vyrazit do práce či do bazénu.

Související články