Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Hit letošního léta? Jojobový olej!

Jojobovému oleji se někdy přezdívá tekuté zlato, a to právem. Já lahvičku vozím vždycky s sebou, nejen na dovolenou. Dokáže totiž s pletí, pokožkou a vlasy hotové zázraky!

1. Na tělo
První zkušenost jsem s ním měla v Egyptě, když mi ho známý doporučil na spáleniny od sluníčka. Namazala jsem se a do rána bylo po začervenání a bolesti. Doteď ho používám po opalování na zklidnění kůže. Vynikající je i místo tělového mléka na celé tělo – kůži vyhladí, zhydratuje a zregeneruje. Ideální je aplikovat ho ihned po sprše nebo koupeli, kdy je pokožka ještě mírně vlhká. Skvěle se do ní vstřebá a nezanechá mastný pocit.

2. Na vlasy
Když moje vlasy potřebují velkou dávku regenerace, nanesu olej před mytím na pokožku a do délek a nechám hodinu působit. Pak umyju jako obvykle – dvakrát za sebou. Olej si vtírám do délek vlasů, i když jdu na pláž. Skvěle chrání před vysoušením ve slané vodě a před sluníčkem. Vlasy nejsou po dovolené tak poškozené. Jojobový olej je skvělý i na denní použití do konečků, je ale potřeba používat jen několik kapek, jinak budou slepené!

3. Na odličování
Jojobový olej je vynikající na odličování očního make-upu. Na vatový tamponek nanesu pár kapek vody a pár kapek oleje. Funguje skvěle, a k tomu vyživí řasy a také působí proti vráskám – oční okolí je po tomto odlíčení totiž fantasticky hydratované.

4. Na pleť
Lze použít také místo pleťového krému. Pár kapek na vlhkou pleť ji zregeneruje a rozzáří. Když ho nechám pár minut vsáknout, je ideální jako podklad pod make-up.

Související články