Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Hollywoodský hit na detox a bílé zuby

Objevila jsem jednoduchou metodu inspirovanou ajurvédou, která dokáže pročistit organismus a jemně vybělit usměv. Používají ji i slavné herečky a modelky. Zkuste oil pulling!

Síla oleje
Je to tak jednoduché – tuto olejovou metodu používají v Asii už několik století a objevila jsem, že ji praktikuje i známá hollywoodská herečka Gwyneth Paltrow. Postačí vám lžíce bio kokosového, případně lněného oleje, já ale používám i zastudena lisovaný panenský olivový olej. Stačí jen olej vložit do úst a dvacet minut ho v ní různě převalovat.

Jak na to
Důležité je metodu praktikovat ráno, hned po probuzení. V noci se totiž v ústech usadí nejrůznější toxiny a olej má tu vlastnost, že působí jako magnet. Převalování oleje tedy dokonale vyčistí ústa a zuby a olej na sebe „natáhne“ vše špatné. Osvědčilo se mi to zejména, když jsem byla nemocná. Pokud chcete bělit zuby, použijte bio kokosový olej. Já miluji ten od Saloosu. Na kokosovém oleji je zajímavé to, že pod 25 stupňů má tuhou konzistenci, nad 25 stupňů se z něho stává olej. Výborně chutná i voní a já něm smažím třeba palačinky (dostanou exotickou příchuť) nebo ho přidávám do smoothie, je moc zdravý. Dám si polévkovou lžíci do pusy a různě s olejem jakoby kloktám a převaluju ho. Po dvaceti minutách (kdy si stihnu uvařit čaj, nachystat snídani a odskočit) ho vyplivnu! To je velmi důležité! Nikdy olej nepolykejte!!! A pak si hned vyčistím zuby.

Výsledek
Někdo může mít s olejem v puse nalačno problém, zvlášť s kokosovým, který se musí v  ústech rozpustit. Mně to ale vůbec nevadí a dá se na to zvyknout. Provozuji to tak už 14 dní a cítím se lépe, dokonce se mi zdá, že mi ze zubů zmizely jemné skvrny. Zkuste to taky. Pokud chcete vědět více, můžete se podívat na instruktážní videa na Youtube. Stačí zadat slovní spojení „oil pulling“.

Související články