Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak rozzářit vlasy

Chtěla byste, aby vaše vlasy zářily jako jarní odlesky slunce? Co když si po umytí připadáte, jako kdyby žádná změna neproběhla? Vlasy jsou zplihlé, těžké a svěžest stále nikde? Poradíme, jak je na jaře opět probudit k životu.

Ostříhat nebo maličko zkrátit
Nejjednodušším řešením, jak pomoct vlasům k jejich přirozené regeneraci, je odlehčit jim. Můžete zkrátit konečky, což patřičně osvěží účes. Jen tato drobná úprava citelně pomůže vašim vlasům ke svěžejšímu vzhledu.

Blahodárná masáž
Pokud toužíte po krásných vlasech, nezapomínejte, že byste měla s péčí začít u pokožky a kořínků vlasů. Taková masáž hlavy pokožku potřebně „nabudí“ k produkci nových a lepších vlasů. Zlepší totiž krevní oběh, a tím pádem podpoří správnou výživu vlasů a vlasových kořínků. Masáž si můžete zpříjemnit speciálními přípravky, které navíc oživí vaše vlasy a podpoří jejich růst. Vyzkoušejte třeba generacemi prověřený bylinný extrakt z kopřiv.

Pomocník pro vaše vlasy
Extrakt z kopřiv si můžete vyrobit sama doma. Na kopřivovou tinkturu potřebujete dvě lžíce listů a kořenů z kopřiv. Ty zalijte pěti lžícemi čistého lihu, uzavřete do sklenice a nechte dva týdny odstát na slunečném místě. Poté extrakt sceďte. Nebo si můžete koupit kopřivovou vlasovou vodu Luna (stojí asi 24 Kč), která působí proti padání vlasů a podporuje jejich růst. Nanášejte ji na vlhké nebo suché vlasy a jemně vmasírujte do pokožky.

Pitný režim a pestrá stravou hrají svou roli
V jakém zdravotním stavu jsou vaše ledviny, to se projeví také na vašich vlasech. Proto i vlasům můžete pomoci úpravou denního pitného režimu. Omezte kávu a nahraďte ji vodou. Ve spotřebě vody se neomezujte – platí tady čím více, tím lépe. Dopřejte svému tělu také dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, například cibule a česnek obsahují tolik důležitý křemík, který je nezbytný nejen pro zdravé vlasy, ale také pro pokožku a nehty.

Související články