Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jaká je doopravdy Britney Spears? Mnohé odhalí nový dokument

Popová zpěvačka Britney Spears si za svůj život vysloužila už mnoho nálepek. Od talentované hvězdičky, nestydaté lolitky až po lásku zpěváka Justina Timberlaka nebo nesvéprávnou osobu, nad kterou drží „ochrannou“ ruku její otec. Na to, jaká ale doopravdy Britney Spears je, hledá odpověď nový dokument Framing Britney Spears.

Americká zpěvačka Britney Spears měla v jednu chvíli všechno, o čem snila. Skvěle rozjetou kariéru, nespočet fanoušků, slávu, peníze i pohledného partnera Justina Timberlaka. Pohádky ale netrvají věčně, a tak se Britney Spears tento pomyslný domeček z karet jednoho dne rozsypal na padrť. Z uznávané a oblíbené zpěvačky se lusknutím prstu stala psychicky nemocná osoba, která se několikrát zhroutila. Média skoro v přímém přenosu komentovala, jak je zpěvačka na dně a zveřejňovala jeden šokující článek za druhým. Jenom sotva bychom našli člověka, který nezaznamenal obrázek Britney Spears s oholenou hlavou.

Když už to vypadalo, že příběh Britney Spears nenabízí nic nového, objevil se James Spears. Otec zpěvačky požádal soud, aby Britney Spears byla prohlášena za nesvéprávnou osobu, a světe div se, jeho žádosti bylo vyhověno. A tak se James, který údajně nikdy neměl vřelý vztah se svou dcerou, stal nejen správcem zpěvaččiných financí, ale také hlídačem jejího osudu.

Mohlo by se vám líbit

Znásilnění i ztráta dítěte. Znáte životní příběh moderátorky Oprah Winfrey?

Hollywoodští scenáristé nemusí pro zajímavý příběh chodit daleko. Život moderátorky Oprah Winfrey totiž v lecčem připomíná scénář amerického filmu, ve kterém nechybí chudoba, sexuální obtěžování, ztráta dítěte ani zasloužený happy end.
marianne.cz

Opravdu známe život Britney Spears?

Vypadá to, že „díky“ médiím známe Britney Spears stejně dobře jako naši nejlepší kamarádku z dětství. Pravdou ale zůstává, že od života popové ikony nás dělí jeden oceán, nespočet kilometrů i sociální vzdálenost. Obrázek, který nám předkládají média, se nemusí vždy shodovat s realitou. A právě na tuto problematiku se snaží upozornit nový dokument s názvem Framing Britney Spears, který mapuje životní cestu americké zpěvačky. Nečekejte ale líbivé záběry nebo slepé frázování amerických novin, tento dokument vznikl ve spolupráci s The New York Times a funguje spíše jako investigativní vyšetřování života Britney Spears.

V dokumentu se objevují rozhovory s lidmi, kteří stáli ve zpěvaččině nejužší blízkosti. Nechybí výpověď rodinné přítelkyně Felicie Culotty, která byla dlouholetou osobní asistentkou Britney Spears, nebo hudebních novinářů, kteří mapovali kariéru Britney Spears od samého začátku. Tvůrci dokumentu také hovořili s právníkem, díky jehož slovům můžeme nahlédnout pod pokličku soudní bitvy o znesprávnění Britney Spears.

Info ikona
Britney Spears

Za hranicí slušnosti

Dokument nenahlíží pouze na události posledních let, ale podrobně se věnuje mediálnímu honu, který Britney Spears zažívala v dobách své největší popularity. Ze záběrů, kdy se jí novináři ptají na panenství či jiné intimní otázky, mrazí. Není tedy divu, že při sledování mediální posedlosti dospívajícím tělem Britney Spears, a jejím „sexualizovaným“ mediálním obrazem, vyvstává otázka, jakou mírou média „dopomohla“ Britney Spears k psychickým problémům. Mimochodem, jakmile si média dala „pokoj“ od nahlížení na Britney Spears jako sexuálního objektu, našla si nový koníček – zpěvačky duševní kolapsy.

Mezi médii, dokumentem a skutečností

Ať už jste fanoušky Britney Spears, nebo k této popové zpěvačce chováte nedůvěru, rozhodně si dokument Framing Britney Spears pusťte. Skutečnou pravdu o životě Britney Spears ví (překvapivě) pouze Britney, avšak není na škodu nahlédnout na její životní cestu z druhého pohledu. Z pohledu celebrity, která byla od útlých let propírána médii, a která nedokázala z mediálního cirkusu vystoupit.

Mohlo by se vám líbit

Kamala Harrisová: Příběh ženy, o které mluví celý svět

Jenom sotva bychom ve Spojených státech amerických našli ženu, o které se mluví více než o Kamale Harrisové. Právnička, demokratická politička a nyní i kandidátka na viceprezidentku patří k nadějím americké politické scény. Kdo ale Kamala Harrisová doopravdy je?
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě