Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Miminko na cestě: 3 tipy, jak se na něj připravit

V klidu a pohodě se těšíte na nového člena rodiny, co vám obrátí život na ruby? Nebo vás popadá hysterie a jste přesvědčeni, že nejste připraveni a nikdy nebudete? Ať tak či tak, nadechněte se a v klidu si počtěte, jak se na příchod miminka připravit. Zjistíte, že to není žádná věda!

Redakce Marianne | 22. 08. 2016

1. Nepřežeňte to s výbavičkou

Pokud už měsíce střádáte bodýčka, hračky, chrastítka, plenky a dětskou kosmetiku, zadržte. V prvních měsících toho opravdu nebudete potřebovat tolik. Vlastně si vystačíte docela s málem. Miminko si s hračkami hrát určitě nebude a bude nějakou dobu trvat, než ocení kolotoč nad postýlkou nebo rozkošné dupačky se zvířecími oušky.

Základní výbavička pro miminko by měla obsahovat:

-        Kočárek. O tom asi není potřeba diskutovat, že? A rozhodně zapomeňte na pověry a kočárek pořiďte co nejdříve. Bude vás stát nejvíc peněz, proto byste jeho výběru měli věnovat nejvíce času.

-        Z oblečení pro miminko si vystačíte s třemi bodýčky velikosti 56 a třemi bodýčky velikosti 62 a stejným počtem overalů. Bohatě postačí dva kabátky v každé velikosti, dvě čepičky, dva páry ponožek, dvoje polodupačky nebo punčocháče a jedna zimní kombinéza.

-        Přebalovací podložku, vlhčené ubrousky (těch nebude nikdy dost!), vaničku, osušky, žínky, dudlíky, kojenecké lahve, olejíček, krém na opruzeniny, dezinfekci a další dětskou kosmetiku.

-        Postýlku s matrací, povlečení, peřinu a spací vak.

-        Pokud budete s miminkem jezdit autem, pořiďte si také autosedačku – bez té miminko v autě ani vozit nesmíte.

Tip: Vše, co budete k péči o své děťátko potřebovat, najdete na pinkorblue.cz

2. Připravte se na růst miminka

Pokud vám to nedá a kromě základní výbavičky budete střádat a střádat další dětské oblečky a hračky, nakupujte je i ve větších velikostech. Rodiče mají nejčastěji obří zásobu miminkovských oblečků v nejmenších velikostech, ale málokdy je všechny využijí. V těch nejmenších velikostech budete potřebovat opravdu jen pár kousků.

3. Nalaďte se na pohodovou vlnu

Chcete, aby vaše miminko přišlo na svět s úsměvem na tváři? Chcete mu připravit krásný domov a milující rodinu? Tak začněte u sebe. Přestaňte se stresovat z práce, z porodu či z toho, jak to vlastně finančně utáhnete. Nestresujte se tím, co nemůžete změnit a soustřeďte se na to, abyste se cítili klidní a v pohodě. A vše ostatní už půjde samo.

Související články