Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Neutrácejte a vyrobte si krém na obličej doma

Nemáte momentálně na rozhazování? Zkuste si vyrobit obličejový krém sama. V domácí kosmetice můžete krásně využít kvalitní suroviny, které by se k vám jinak nedostaly. Následující recept hravě zvládne každá z vás!

Redakce Marianne | 19. 09. 2013


Milujete vůně a přírodní produkty? Pak určitě uvítáte, že i v kosmetice můžete najít to, co vám udělá dobře. Při výrobě budete potřebovat kvalitní éterické oleje, ty rozhodně kupujte ve specializovaných prodejnách – budete tak mít jistotu, že všechny produkty jsou skutečně 100% kvalitní! Doma si můžete vyrobit kosmetiku s bioaktivním účinkem, například krémy na obličej, obličejové regenerační masky nebo tělové oleje pro pěstění pokožky. Můžete-li získat látky v biokvalitě, tím lépe.

Proč si vyrábět krém doma? Protože jen vy víte, co potřebujete!

Domácí výroba má svoje výhody. Víte, co přípravek, který vyrábíte, skutečně obsahuje, můžete si cíleně vyrobit to, co potřebujete, a nemusíte přípravek konzervovat. A hlavně – máte-li dostatečně kvalitní suroviny, můžete si být jistá, že jste si vyrobila 100% přírodní kosmetiku.

Jak si vyrobit krém na obličej?

Tenhle krém je téměř univerzální, takže se hodí pro jakýkoli typ pleti. A jeho příprava je naprosto jednoduchá!

Postup:

4 polévkové lžíce karité (bambucké máslo) rozehřejte ve vodní lázni (karité taje při 40 °C), přidejte 2 čajové lžičky například mandlového oleje, asi 15–25 kapek éterického oleje nebo jejich směsi (na obličej můžete použít třeba levanduli, mateřídoušku nebo růži). Zamíchejte a nechte ztuhnout v ledničce. Když budete mít pocit, že je krém moc mastný, využijte předem připravené základy, které koupíte ve specializovaných obchodech. Éterické oleje vybírejte i podle toho, jak vám je jejich vůně příjemná.

Související články