Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Tajemství krásy Elle McPherson: Na hubnutí mi pomáhají minutové sprinty

V 80. letech se jí říkalo The Body, v roce 2014 má tuhle přezdívku stále. Je jí padesát, ale její nohy jsou pořád snově dlouhé, břicho pevné jako kámen a zadek nasouká do džín velikosti 0.

Elle má obrovskou výhodu, že je z Austrálie, kde lidé odjakživa mnohem víc řešili, co jedí. Od mládí proto konzumovala vše pokud možno bio, ovoce i zeleninu lokální, červené maso a polotovary ji nikdy nezajímaly. K tomu si přičtěte hodiny pravidelného tréninku… „Sportu věnuju pětačtyřicet minut denně. Ráda hraju tenis, pádluju a jezdím na kole, hlavně do kopce, v zimě strávím spoustu času na lyžích. Také cvičím jógu, a když jsem delší dobu ve městě, chodím do posilovny,“ vyjmenová. Pokud chce rychle něco shodit, běhá. „Střídám minutový sprint s minutou chůze, vše opakuji desetkrát. Je to hodně náročné, pokud s tím chcete začít, doporučuji nejprve sprint třicet sekund, postupně přidávat na čtyřicet, padesát sekund a dále,“ říká.

Přesto nedávno v rozhovoru pro časopis Red přiznala, že měla před časem kvůli jídlu krizi. „Cítila jsem se vyčerpaně a neustále jsem sahala po něčem sladkém.“ Tvrdí, že ji pomohla kúra na odkyselení organismu, která v posledních letech zažívá boom, její výživová poradkyně jí tehdy namíchala speciální odkyselovací pudr na míru. A taky omezila svou zálibu v kávě, nyní je ‚jen‘ o dvou presech. „Není mi dvacet, je mi padesát. A cítím se skvěle. Mám ráda svoje děti, svého muže a hlavně svůj život. Kdyby se mě dneska někdo zeptal, kdy jsem se cítila na vrcholu, určitě bych neřekla, že ve dvaceti, ale teď nebo ve čtyřiceti. A základ všeho? Sedm hodin spánku, meditace, tři litry vody a hodně smíchu!“

Extra tip podle Elle McPherson: 

The Super Elixir od společnosti WelleCo (ve které Elle Macpherson působí jako spolumajitelka a kreativní ředitelka) je doplněk stravy s maximálním podílem vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou pro tělo zdrojem vitality. Tento zelený prášek obsahuje vyváženou směs 45 klíčových ingrediencí včetně živých zelených potravin se zásadotvorným účinkem (mladý ječmen, alfalfa, spirulina), čínských bylinek, probiotik, trávicích enzymů a japonské houby maitake, která má silný protirakovinný účinek. Změnu k lepšímu ucítíte už po týdnu každodenního užívání 2 gramů (což odpovídá dvěma kávovým lžičkám). 

SUPER_ELIXIR_White_copy_copy

Koupíte od října exkluzivně v Ingredients, 300 g v černé dóze za 2 800 Kč.

Související články