Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Zbavte se chloupků – natrvalo!

Taky trávíte nespočet hodin holením a už toho máte někdy až po krk? Trendem se stává trvalá epilace. Právě podzim je ideální doba na to, abyste začala s trvalou epilací. Odborně, bezpečně a bez bolestivého zbavování chloupků epilačním přístrojem nebo voskem.

Redakce Marianne | 24. 10. 2013

Podle průzkumu, který provedla britská organizace Zdraví žen, se pravidelně zbavuje chloupků až 80 % žen a průměrná žena tím stráví minimálně čtyři měsíce života. Nejčastěji se holí Britky břitvou ‚nasucho‘, české ženy jsou na tom podobně – nejčastěji používají holítko a pěnu, v létě si pak nejčastěji vyholují třísla a podpaží (každý druhý den), nohy jednou za týden. „Takové zbavování chloupků epilačním přístrojem je ale stále méně oblíbené a nahrazuje je metoda vosku, která si ale vyžaduje více času. Obojí je pak dost bolestivé,“ říká Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou. Proto nejen ona doporučuje metodu trvalé epilace, která je nejen efektivní, ale také nebolestivá.

Proceduru musí provádět odborník

V poslední době hodně letí procedura pomocí lékařského přístroje Spa-SHR, který pracuje s technologií pulzního světla. A jak to funguje? Nejdříve musíte vyplnit souhlas s vyšetřením (nesmíte být těhotná, nesmíte mít na místě epilace tetování apod.), pak vám odbornice prohlédne chloupky, aby věděla, jakou mají strukturu. Pokud nejste oholená, jednorázovým strojkem vás oholí. Potom si zakreslí fixem plochu, na které se bude epilovat, a na tu nanese chladicí gel. Pak dostanete ochranné brýle, a může se začít.

Screen_shot_2013-10-21_at_15.15.29

Zákrok nebolí a je efektivní

S přístrojovou hlavicí kosmetička přejíždí po epilovaném místě. Bát se nemusíte, na rozdíl od jiných přístrojů má tenhle kontaktní chlazení pokožky. Zákrok je neinvazivní a po ošetření můžete hned domů. Epilace nebolí, maximálně ucítíte lehké příjemné hřání. Oblast nad horním rtem a podpaží zabere jen pár minut, nohy trvají až hodinu. Aby byla epilace ale skutečně trvalá, musíte proceduru opakovat čtyřikrát až šestkrát – podle hustoty chloupků a síly. Ideální je zákrok opakovat po šesti týdnech, u obličeje po měsíci. Pak chloupky samy vypadnou a znovu už nenarostou.

Více informací na www.iris-studio.cz

Související články