Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Cestovatelské aplikace, které vám pomohou na výletě

Proměňte svůj mobilní telefon ve studnici chytrých aplikací, které vás nenechají ve štychu.

Také už nedočkavě odškrtáváte dny do dovolené? Pokud už máte sbalený loďák, pak byste neměli zapomenout ani na vybavení svého mobilu. Některé aplikace vám totiž mohou výrazně usnadnit cestování.

Ubytování

Sehnat ubytování zadarmo? Sen, který se díky aplikaci CouchSurfing může stát realitou. Aplikace vás totiž propojí s lidmi, kteří v dané lokalitě bezplatně nabízejí postel. Nejen, že se vyspíte v domácím prostředí, ale navíc se seznámíte s novými lidmi. Tomu se říká výhra v loterii! Chystáte se vyrazit na dovolenou autem, nebo karavanem? V takový moment mějte po ruce aplikaci Park4Night, ve které naleznete seznam parkovišť pro noční přenocovnání. Dozvíte se, kde je fajn nocovat a třeba i to, kterému místo je lepší se vyhnout. Pokud nepatříte mezi milovníky hotelů, pak neexistuje lepší aplikace než Airbnb. V přehledné aplikaci naleznete pokoje i celé byty, které pronajímají místní obyvatele pro turisty. Aplikace obsahuje několik bezpečnostních kroků, a tak se nemusíte bát, že by vás někdo okradl. Navíc se vyplatí, když si při výběru ubytování budete číst recenze a názory předešlých hostů. Díky Airbnb můžete na pár dní žít v samotném centru velkoměsta, v pohodlné vile v Toskánsku nebo třeba v netradičním bydlení na stromě. 

Cesta

Pokud jde o letenky, pak nedáme dopustit na aplikaci Skyscanner. Stačí, když zadáte odkud kam chcete letět, a aplikace vám do několika sekund "vyplivne" nejlevnější a nejrychlejší lety. Jednoduchá a opravdu přehledná aplikace pro všechny, kteří nechtějí mít dovolenou v režii cestovní kanceláře. Na podobném principu funguje také aplikace Rome2Rio, která je však doplněna o další dopravní prostředky. Pokud chcete vidět, jaké je nejlevnější spojení mezi dvěma městy, pak bezpochyby stahujte!

Cestování

Památky

Cestovatelský itinerář je skoro povinností. Zatímco v dobách minulých byste několik dnů dopředu vyhledávali, jaká místa navštívit, dnes můžete tento krok udělat za pochodu. Velkým pomocníkem vám bude Tripadvisor, který vám pomůže snad s každým krokem během cestování. Naleznete na něm, které památky se nachází ve vašem okolí a také to, kde se nejlépe najíte. Rozhodně must-have aplikace na každou cestu. V případě, že se chcete o turistických atrakcích dozvědět obsáhlejší informace, stáhněte si Culture Trip. V aplikaci najdete mnoho doporučení ohledně památek i cenné rady od turistů. 

Mapy

Všichni, kteří se dokážou ztratit i při cestě z práce, by si povinně měli stáhnout mapu daného města. Za nás je nejlepší aplikace Google Maps. Jedinou její nevýhodou je, že musíte být neustále připojeni na internetu. Pro případy, že zrovna nebudete na wifi, je tu aplikace Wifi Map, která nalezne nejbližší wifi místa a nabídne vám i jejich hesla. 

Používáte během cestování mobilní aplikace? A kterou máte nejraději? 

ČTĚTE TAKÉ: 5 aplikací, které vám usnadní každodenní život

Související články

Cestování
Jak na low-cost cestování: Vyměňte drahou dovolenou za zážitky s minimálním rozpočtem

Jak na low-cost cestování: Vyměňte drahou dovolenou za zážitky s minimálním rozpočtem

Dobrý nápad
Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Dobrý nápad
KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?

KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?