Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Cestujeme po Česku: Inspirujte se oblíbenými místy redaktorek Marianne

Tipů na výlety není nikdy dost.

Cestování po České republice je více než aktuální. Pokud ale nepatříte mezi fanoušky Toulavé kamery, pak možná tápete, kam letos v létě vyrazit. Zeptali jsme se proto redaktorek Marianne, jaká jsou jejich nejoblíbenější místa v Česku. A pokud některá z nich neznáte, můžete se nechat inspirovat...

Klára Kotábová, online redaktorka
Za zmínku rozhodně stojí Trocnov, památník narození Jana Žižky. Ať už si o tomto válečníkovi myslíme, co chceme, v každém případě je to místo pro skvělou procházku, se skvěle organizovaným muzeem. Pokud se tedy v průběhu prázdnin vydáte do Jižních Čech, nezapomeňte, zvlášť milovníci tvorby Vlastimila Vondrušky, navštívit místo, kde to všechno začalo. Jo a jen tak mimochodem, všude v okolí rostou obrovské borůvky a nejlepší borůvkové knedlíky vaří v Borovanském mlýně. Docházkové vzdálenosti od Trocnova. 

Trocnov
Zdroj: Wikipedia/Karelj

Markéta Žižková, kosmetická redaktorka
Na dovolenou doporučuji vyrazit na Šumavu. Obzvlášť rádi máme s mým mužem a s fenkou Ellou přírodu okolo Modravy, Prášil a na kávu zajedeme do nedaleké restaurace Nebespán v Kašperských horách. Jelikož na Šumavu v létě obecně míří spousta turistů, doporučuji tam zajet mimo hlavní sezónu.

O víkendech často mizíme na výlet do Kokořínska, kde je krásná příroda. Uděláme si pořádnou svačinu, kterou si sníme někdy na vrcholku skály a užíváme si klidu. Abych ale nezapomněla na můj rodný Chomutov - doporučuji si udělat výlet do Zooparku, kam jsem chodila už jako malé dítě. Letos poprvé jsem tam po dlouhé době zavítala a vzpomínky na dětská léta se okamžitě vynořily. 

Karolína Peřinová, online editorka
Miluju cestování po Česku. Je tu tolik krásných míst, které stojí za návštěvu, že mě ani trochu nemrzí aktuální omezení cestování do zahraničí. Máme psa, takže nejraději vyrážíme někam do přírody. Letos v létě se již po druhé na pár dní chystáme na Kokořínsko. Tam za návštěvu stojí nejen hrad Kokořín, ale všechny okolní pěší trasy. Dále mohu doporučit výlet ke Skryjským jezírkům, kde se můžete cestou krásně osvěžit a pokud máte rádi výhledy, vydejte se k Drábským světničkám u Mnichova Hradiště. Moc ráda také navštěvuji hrady a zámky. Naposledy jsme byli na hradě Kost odkud vede příjemná procházka údolím Plakánek. Tam cestou narazíte na mlýn Doroty Máchalové z pohádky S čerty nejsou žerty. Co se týče měst, moje nejoblíbenější je Mikulov. Byla jsem tam už několikrát a stále mám chuť se vracet. Moje srdcovka je i Český Krumlov, a to hlavně v zimě, kdy tam není tolik turistů.

Kokořín

Monika Mudranincová, šéfredaktorka
Letošní léto se určitě vydám do Chateau Mcely. Miluju místní bezstarostnou atmosféru, výbornou kuchyni i prostředí, ve kterém se zámek nachází. Ke konci června navíc chystají slavnost Růžových vín, kterou si pochopitelně nemůžu nechat ujít.  :-) 

Mcely
Zdroj: Chateau Mcely

Alžběta Dytrychová, online redaktorka
Když jsem byla malá, každé prázdniny se nesly ve znamení dovolené po Česku. V tu dobu jsem si toho asi příliš nevážila, ale dneska to pro mě jsou krásné vzpomínky, které bych si v letošním roce chtěla opět připomenout. Český Krumlov, Krkonoše, Morava...všechna tato místa se mi líbila a jsou opět na programu! Pokud bych ale měla doporučit jedno město, které je ideální třeba na jednodenní výlet, pak nesmím opomenout Poděbrady. Procházka po kolonádě, kafíčko u Olivera a oplatka na náměstí - to je můj tip na pohodový den v tomto lázeňském městě. 

Poděbrady
Zdroj: Lázně Poděbrady

A na jaké místo v České republice nedáte dopustit vy? 

ČTĚTE TAKÉ: I dovolená v Česku může být světová

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Tradice
Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním