Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Itálie: Místo, kde můžete spojit lyžování s cestováním

Pokud nepatříte mezi vášnivé lyžaře a odpoledne na sjezdovce trávíte nejčastěji ve společnosti bombardina, pak vyrazte do Itálie.

Itálie je ideální destinací pro všechny, kteří sice mají rádi lyžování, ale zároveň už po třetím dnu v lyžácích mají chuť ďábelská prkénka odložit do kouta a tváří v tvář na ně pohledět zase za rok. Svou sportovní touhu můžete ukojit v prvních dnech dovolené a následně se přemístit o pár kilometrů jižněji, kde naleznete perly italské architektury. 

Nejdříve lyžování…

Upravené sjezdovky, azuro a přijatelná vzdálenost od České republiky. Dolomity jednoduše mají co nabídnout, a tak není divu, že patří mezi nejnavštěvovanější horské masivy italských Alp. Pohoří však nemá jednolitý hřeben, ale naopak se skládá z mnoha menších horských skupin, díky čemuž si každý lyžař může najít středisko, které mu bude šité na míru. Za zmínku stojí skiareály napojené na Sella Rondu (Val di Fassa, Arabba, Alta Badia a Val Gardena), které se nacházejí na úpatí ledovce Marmolada (3 342 m). Například středisko Val di Fassa nabízí 114 km sjezdovek s 59 vleků a skvěle si zalyžují nejen „rekreační“ lyžaři, ale také náročnější sportovci, kteří zažívají pocit štěstí jenom na černých sjezdovkách. 

Dolomity

Stejně různorodé sjezdovky najdete i ve středisku Kronplatz. Jedná se o unikátní evropský skiareál, ve kterém je více kabinek než sedaček a vleků dohromady. Pokud se vám tedy dělají při pohledu na pomu osypky, vyraze právě sem. Lákadlem Kronplatzu je také fakt, že patří mezi sněhově nejspolehlivější areály Dolomit. Italský manšestr si zde vychutnáte od poloviny listopadu až do poloviny dubna. A kromě něho vás potěší i široké sjezdovky, na kterých se budete cítit jako králové hor. Co vás ale naopak nepotěší, jsou místní ceny gastronomie i skipasů.

Poté zábava…

Pokud jste se rozhodli, že lyžování bylo až až, pak oklepejte poslední sníh z vašeho auta a vydejte se prozkoumat nejbližší města v blízkosti Dolomit. Za návštěvu rozhodně stojí Bolzano, největší město Jižního Tyrolska, které bylo významné již v období římské říše. Vaši pozornost si zde zaslouží gotický kostel Duomo di Bolzano či střed města Piazza Walther. Během procházky po městě si vychutnejte pohled na rokokové měšťanské domy, které ve vás vyvolají pocit dob minulých.

Bolzano

Z Bolzana se po A22 můžete přesunout rovnou do Trenta. Úchvatné městečko, kterým protéká řeka Adiže, vás okouzlí na první pohled. V žádném případě nevynechejte návštěvu dómu svatého Vigilia a Neptunovu kašnu, která se nachází před katedrálou. Při toulání po městě si užívejte jedinečnou atmosféru i okolní krajinu. Není náhodou, že Trento bylo v roce 2007 vyhlášeno městem s nejzdravějším životním prostředním v Itálii.

Samotnou třešničkou na dortu je návštěva Verony, která je od Trenta vzdálena necelou hodinku a čtvrt. Město lásky i římských staveb si vás získá na první dobrou. Sami pochopíte, že William Shakespeare nemohl děj Romea a Julie zasadit do lepšího města než právě do Verony. Paradoxem bohužel je, že nejméně romantickým místem ve Veroně je právě Juliin balkón. Ten je obklopen turisty snad ze všech světových stran a stal se místem všech náruživých "selfíčkářů". Tímto faktem si ale nenechte zkazit náladu a raději si vychutnávejte procházky po tomto rozmanitém městě. Arena, bazilika San Zeno Maggiore, Castel Vecchio nebo kostel San Giorgio in Braida to jsou jenom střípky památek, které ve Veroně můžete objevit.

Verona

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 4 místa, která stojí za návštěvu v severní Itálii

Související články

Zdraví
Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Zahrada
Vaječné skořápky nevyhazujte! Mají všestranné využití při péči o rostliny

Vaječné skořápky nevyhazujte! Mají všestranné využití při péči o rostliny

Lidé a místa
Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční