Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

3 triky, jak dát sbohem mastným vlasům

Mastné vlasy jsou nepřítelem snad každé z nás a jako naschvál se dostaví v ten nejnevhodnější den. Jak této nelichotivé situaci předcházet vám poradíme v následujících třech tipech!

Eliška Vrbová | 27. 06. 2018

1. Suchý šampon před spaním

Suchý šampon už nám často zachraňuje život tak jako tak, ale zdá se, že má ještě mnohem více výhod, než jsme si dokázali představit. Samozřejmě, že ho používáme zejména tehdy, kdy nemáme čas nebo se nám zkrátka nechce mýt vlasy klasickým způsobem. Ale můžete ho využít i preventivně. Nastříkejte si vlasy suchým šamponem před tím, než půjdete spát a ráno se probudíte s úžasným objemem! 

U suchého šamponu stejně jako u toho běžného existuje více druhů podle barvy, hustoty či textury vlasů, proto zvolte ten, který vám vyhovuje nejvíce.

2. Koupací čepice

Něco tak jednoduchého, s čím se ale většina z nás téměř nikdy neobtěžuje, protože to není příliš atraktivní doplněk. Používání koupací čepice však zabrání tomu, aby se vám vlasy ve sprše teplem a vlhkem zvlnily. Bez čepice se totiž vlasy kvůli páře zvlní i když se vůbec nenamočí. Když se nad tím zamyslíte, je koupací čepice vlastně velmi chytrý vynález.

3. Fénování pouze u kořínků

Čím méně si vlasy fénujete, tím větší zázraky se s nimi dějí, co se týče toho, jak jsou hladké a zdravé. Pokud si však budete fénovat vlasy jenom u kořínků, nic tím nezkazíte. Po umytí si vlasy nechte uschnout jen tak, podle toho, jak vám to čas dovolí. Přibližně jeden a půl centimentru vlasů od kořínků si vyfénujte na vysoký stupeň tepla, což zabrání mastnotě. Tento trik funguje neuvěřitelně účinně a navíc vám ušetří časté mytí vlasů. Přílišným mytím vlasů si totiž jejich mastnotu způsobujete také. Musíte si však najít ten správný balanc a nejít "přes mrtvoly". Jestliže se vám nedaří vlasy upravit tak, aby to vypadalo dobře, rozhodně je umyjte!