Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

5 tipů na výrobu domácích peelingů na rty (zvaných také lip scrub)

Info ikona
Výroba domácího lip scrub

Ačkoliv si ještě všichni užívají příjemné babí léto, venku se už začíná pomalu ochlazovat a zima klepe na dveře. S tou jdou ruku v ruce i suché rty. S těmi si ovšem můžete snadno poradit pomocí peelingů a my pro vás máme návody, jak si je lze vyrobit doma.

Tereza Čaladi | 19. 10. 2022

Popraskané rty čas od času potrápí každou z nás. A pokud neustále saháte po balzámu na rty, možná je čas zvážit peeling na rty, neboli lip scrub. Balzám totiž chrání před mrazem, ale pokud máte rty natolik suché, že vám už začínají praskat, je dobré aplikovat peeling. Ten odstraňuje vrstvy odlupující se odumřelé kůže. Navíc vyhlazuje linie rtů a stimuluje průtok krve, což je nezbytné v boji proti známkám stárnutí. Díky peelingu tak budete mít hebké, hydratované i dostatečně vyživené rty.

Jeho aplikace je velmi jednoduchá – jednoduše jej nanesete na rty, rozetřete, necháte působit zhruba 30 vteřin a po té smyjete. Jeho použití by přitom mělo stačit 2x týdně.

Dnes je můžete sehnat téměř v každé drogerii. Ale pokud si chcete ušetřit peníze, nebo se zkrátka jen pobavit, můžete si je i snadno vyrobit z věcí, které máte v kuchyni.

1. Medový lip scrub

Med je díky své schopnosti zvlhčovat obvyklou součástí peelingů. Zde vám stačí 1 lžička medu, 2 lžičky cukru a 1 lžička mandlového oleje. Tyto suroviny smíchejte a medový peeling je na světě.

2. Jahodový lip scrub

Jahody jsou plné kyseliny citronové a vitamínu C, které pomáhají rozjasnit vaše rty a bojovat proti známkám stárnutí kolem úst. Stačí vám 1 jahoda, půl lžičky kokosového oleje, 2 lžičky třtinového cukru a půl lžičky medu. Jahodu rozmačkáte a smícháte s dalšími ingrediencemi.

3. Kávový lip scrub

Káva svou sílu neskrývá nikdy a to ani když ji nepijete, ale pouze ji použijete do svého lip scrub. Má totiž dvojnásobné zvlhčovací účinky a stejně zvýšený efekt má i na odstranění odumřelé kůže ze rtů. Stačí vám smíchat 1 lžičku jemně mleté kávy, 1 lžičku cukru, 1 lžičku oleje (kokosového či olivového) a půl lžičky medu.

4. Kokosový lip scrub

Ať už jste vegan, máte alergii, nejste medoví fanoušci nebo jen nemáte po ruce med, peeling na rty je samozřejmě i bez medu možný. Stejně dobře poslouží tento jednoduchý celokokosový recept. Stačí vám 1 a půl lžičky kokosového oleje a 1 lžička kokosového cukru. Pokud jste milovníky kokosu, pak je tento peeling pro vás ten pravý!

5. Skořicový lip scrub

Je sice teprve říjen, ale někdo si už teď začíná užívat vše skořicové a těšit se na Vánoce. Navíc skořice učiní vaše rty plnější! Budete potřebovat 2 lžičky kokosového cukru, 2 lžičky kokosového oleje, 1 lžičku skořice a 1 lžičku medu.

Peeling doporučujeme použít rovnou. Nicméně pokud byste si ho přeci jen chtěly nechat na později, doporučujeme ho uchovat ve vzduchotěsné nádobě.

Zdroj článku