Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Beauty pravidla, která musí dodržovat královna i vévodkyně

Info ikona
Kate Middleton

Vévodkyně z Cambridge s výrazně růžovou rtěnkou a královna Alžběta s modrými stíny? Říkáte si, že takhle jste urozené ženy nikdy neviděli? Máte pravdu! Členky královských rodin totiž musí ctít nejen dvorní etiketu, ale také přísná pravidla v oblasti zkrášlování. A o jakých pravidlech je řeč?

Přirozený make-up, žádné konturování

Bez make-upu nedá ránu skoro žádná žena, a to platí i pro modrou krev. Jenže zatímco my si můžeme s make-upem pěkně hrát, královská smetánka musí respektovat přísná pravidla. Například je nepřípustné konturování tváře ve stylu Kim Kardashian. Přehnané kontury tváře se jednoduše v královských kruzích netrpí a své by o tom mohla vyprávět Meghan Markle, která na vánoční oslavu v roce 2017 dorazila s vykonturovaným obličejem. Z chyb se člověk učí, a od té doby se Meghan konturování úspěšně vyhýbá. 

Zákaz sahání na make-up

Čas od času je třeba nanést na rtěnku novou vrstvu, přepudrovat obličej nebo pročísnout vlasy. Pokud jste ale členkou královské rodiny, veškerou manipulaci s make-upem máte na veřejnosti zakázanou. To je především výzvou pro královské vizážisty, kteří musí pracovat s dokonalými a dlouhotrvajícími líčidly. 

Mohlo by se vám líbit

Rtěnku ano, ale...

Rty jsou krásné samy o sobě, ale všichni víme, že rtěnka či lesk jim dodají tu správnou šťávu. To samozřejmě neuniklo ani královně Alžbětě II., která urozeným ženám radí, aby rtěnku nosily. Jediný problém je v samotném odstínu. Červená, výrazně růžová či fialová rtěnka je nepřijatelná, naopak světle růžový a nahý odstín rtěnky je to pravé ořechové. Výjimku tvoří pouze královna, která nedá dopustit na svůj vlastní odstín The Balmoral Lipstick. Právě rtěnku v tomto odstínu měla královna při příležitosti korunovace v roce 1952 a od té doby je jejím "svatým grálem"

Kouřovky?

I na oční make-up se vztahují doporučení, která je třeba dodržovat. Řasenka, nenápadná oční linka a hnědé až neutrální stíny jsou ideálním make-upem, který většina královských příslušnic nosí. Naopak kouřové stíny, barevné stíny nebo kočičí linka patří do kategorie "nepřípustné". 

Mohlo by se vám líbit

Vlasy, vlasy a zase ty vlasy

Asi nikoho nepřekvapí, že "royals" se musí vyvarovat excentrickým střihům či nevšedním vlasovým barvám. Růžový přeliv vévodkyně Kate by pravděpodobně nerozdýchala královna ani Britové. Pravidla ale existují i pro každodenní úpravu vlasů. Podle protokolu musí být vlasy upravené a elegantní. Vhodné nejsou ani messy drdoly, které právě nesplňují ono pravidlo úhledných vlasů. I když by se mohlo zdát, že se královské ženy musí držet jednoho elegantního stylu, opak je pravdou. Dokonce je žádané, aby své účesy obměňovaly a hrály si třeba i s jejich délkou. 

Manikúra alá baletní střevíček

Když se řeknou královská pravidla krásy, pak si většina z nás vybaví make-up či vlasy. Urozené ženy ale nesmějí zapomínat ani na péči o své nehty. Umělé nehty a výrazné barvy považuje královská rodina za vulgární, a tak na královských ručkách vždy zahlédnete světle růžový lak. Podle časopisu People královna Alžběta II. schvaluje pouze odstín Ballet Slippers (v překladu: baletní střevíčky).

Zdroj: people.com, glamour.com

Mohlo by se vám líbit