Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Krása

Beauty pravidla, která musí dodržovat královna i vévodkyně

Info ikona

I svět líčidel podléhá přísnému protokolu.

Promotion
Promotion

Vévodkyně z Cambridge s výrazně růžovou rtěnkou, královna Alžběta s modrými stíny a vévodkyně ze Sussexu s rudě červenými nehty. Říkáte si, že takhle jste urozené ženy nikdy neviděli? Máte pravdu! Členky královských rodin totiž musí ctít nejen dvorní etiketu, ale také přísná pravidla v oblasti zkrášlování. A o jakých pravidlech je řeč?

Přirozený make-up, žádné konturování

Bez make-upu nedá ránu skoro žádná žena, a to platí i pro modrou krev. Jenže zatímco my si můžeme s make-upem pěkně hrát, královská smetánka musí respektovat přísná pravidla. Například je nepřípustné konturování tváře ve stylu Kim Kardashian. Přehnané kontury tváře se jednoduše v královských kruzích netrpí a své by o tom mohla vyprávět Meghan Markle, která na vánoční oslavu v roce 2017 dorazila s vykonturovaným obličejem. Z chyb se člověk učí, a od té doby se Meghan konturování úspěšně vyhýbá. 

Kate Middleton
Foto: GETTY

Zákaz sahání na make-up

Čas od času je třeba nanést na rtěnku novou vrstvu, přepudrovat obličej nebo pročísnout vlasy. Pokud jste ale členkou královské rodiny, veškerou manipulaci s make-upem máte na veřejnosti zakázanou. To je především výzvou pro královské vizážisty, kteří musí pracovat s dokonalými a dlouhotrvajícími líčidly. 

Rtěnku ano, ale...

Rty jsou krásné samy o sobě, ale všichni víme, že rtěnka či lesk jim dodají tu správnou šťávu. To samozřejmě neuniklo ani královně Alžbětě II., která urozeným ženám radí, aby rtěnku nosily. Jediný problém je v samotném odstínu. Červená, výrazně růžová či fialová rtěnka je nepřijatelná, naopak světle růžový a nahý odstín rtěnky je to pravé ořechové. Výjimku tvoří pouze královna, která nedá dopustit na svůj vlastní odstín The Balmoral Lipstick. Právě rtěnku v tomto odstínu měla královna při příležitosti korunovace v roce 1952 a od té doby je jejím "svatým grálem". 

Královna Alžběta
Foto: GETTY

Kouřovky?

I na oční make-up se vztahují doporučení, která je třeba dodržovat. Řasenka, nenápadná oční linka a hnědé až neutrální stíny jsou ideálním make-upem, který většina královských příslušnic nosí. Naopak kouřové stíny, barevné stíny nebo kočičí linka patří do kategorie "nepřípustné". 

ČTĚTE TAKÉ: 14 zajímavostí o manželství královny Alžběty II. a prince Filipa

Vlasy, vlasy a zase ty vlasy

Asi nikoho nepřekvapí, že "royals" se musí vyvarovat excentrickým střihům či nevšedním vlasovým barvám. Růžový přeliv vévodkyně Kate by pravděpodobně nerozdýchala královna ani Britové. Pravidla ale existují i pro každodenní úpravu vlasů. Podle protokolu musí být vlasy upravené a elegantní. Vhodné nejsou ani messy drdoly, které právě nesplňují ono pravidlo úhledných vlasů. I když by se mohlo zdát, že se královské ženy musí držet jednoho elegantního stylu, opak je pravdou. Dokonce je žádané, aby své účesy obměňovaly a hrály si třeba i s jejich délkou. 

Manikúra alá baletní střevíček

Když se řeknou královská pravidla krásy, pak si většina z nás vybaví make-up či vlasy. Urozené ženy ale nesmějí zapomínat ani na péči o své nehty. Umělé nehty a výrazné barvy považuje královská rodina za vulgární, a tak na královských ručkách vždy zahlédnete světle růžový lak. Podle časopisu People královna Alžběta II. schvaluje pouze odstín Ballet Slippers (v překladu: baletní střevíčky) od značky Essie. 
 

ČTĚTE TAKÉ: 8 pravidel, která musí královská rodina dodržovat při cestování

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion