Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

6 situací, kdy členové královské rodiny porušili pravidla

Je jedno, jestli jste hlavou britské monarchie nebo švédskou princeznou. Pokud se jednou narodíte do královské rodiny, pak chtě nechtě musíte dodržovat královský protokol i mnoho nepsaných, leč velmi důležitých, pravidel. A ruku na srdce, i mistr tesař se někdy utne.

Na první pohled by se mohlo zdát, že život v královské rodině je jedna velká pohádka. Bohužel, pokud člověk pronikne za hradby vznešené rodiny, rázem zjistí, že královský život je vykoupen mnoha pravidly, příkazy a nezdolnou etiketou. Zatímco někteří členové královské rodiny se pravidlům rádi podvolí, existují „rebelové“, kteří si občas troufnou pravidla obejít. A kdy došlo k největším přešlapům?

Mohlo by se vám líbit

Přísná pravidla, která musí královská rodina dodržovat při cestování

Co pro vás znamená cestování? Hádáme, že zábavu, vytrhnutí ze stereotypu, a především volnost! A právě volnost rozhodně není doménou královských „zájezdů“. Naopak existuje hned několik pravidel, která královská rodina na svých cestách musí striktně dodržovat. 
marianne.cz

1. Je libo autogram?

Hvězdy první kategorie se musí smířit s tím, že ve veřejném prostoru na ně bude čekat mnoho fanoušků s deníčkem v ruce. Jenže, zatímco umělci můžou rozdávat autogramy do padnutí, členové britské královské rodiny si svůj podpis střeží jako oko v hlavě. Důvod je jednoduchý – podpis by se mohl dostat do rukou šikovných padělatelů.

I když toto pravidlo královská rodina ctí, najde se jedna rebelka, která ho porušila. Řeč je o vévodkyni ze Sussexu, která se v roce 2018 při návštěvě Walesu podepsala desetileté Caitlin Clarks do památníčku. Můžeme jenom hádat, zda Meghan Markle byla za svůj prohřešek „předvolána“ královně.

2. Holé ruce

Pravidla rozhodně neporušuje jenom britská královská rodina. Také švédská korunní princezna Victorie si s pravidly pěkně pohrává. Například při udílení Nobelových cen v roce 2014 oblékla rudé šaty bez ramínek, přes které byla posazena bílá stuha Švédského královského řádu Serafínů. Pravidla ale jasně říkají, že zmiňovaná stuha nesmí být na holé kůži.

3. Černá nejen při smutku

Princezna Diana patřila ke členkám královské rodiny, které si s pravidly příliš nelámaly hlavu. Důkazem je její návštěva Bílého domu v roce 1985, kde s Johnem Travoltou tančila v černých šatech. Obecné pravidlo britské královské rodiny ale striktně říká, že černé oblečení se nosí pouze v dobách smutku. Princezna z Walesu také častokrát nenosila rukavičky nebo klobouky. Stejně tak není žádným tajemstvím, že holdovala rudému laku na nehty, jehož používání je v královských kruzích zapovězeno.

Info ikona
Diana

4. (Ne)královské Vánoce

Existují pravidla, která vyšla z úst královny Alžběty II. A k těmto pravidlům patří také to, že Vánoce na panství Sandringham můžou prožít pouze právoplatní členové královské rodiny, tzv. „royals only“. Zajímavé je, že toto pravidla porušila sama královna, a to poprvé v roce 2017, kdy do Sandringhamu pozvala snoubenku prince Harryho Meghan. Také o rok později došlo k porušení pravidla, neboť vánoční atmosféru na panství Sandringham si mohla vychutnat také Meghanina maminka Doria Ragland.

5. Láskyplných gest pomálu

I když na sociálních sítích můžeme naleznout fotografie, na kterých se členové královské rodiny láskyplně objímají, při vykonávání královských povinností nebo během královských cest je podle protokolu nemístné, aby si urození manželé veřejně projevovali náklonnost. Pravdou zůstává, že toto pravidlo se rozhodl zcela ignorovat princ Harry s manželkou Meghan, kteří se například při královském turné po Africe neustále drželi za ruce.

6. A co britská móda?

Meghan Markle rozhodně patří k ženám, které si v lecčem razí svou. A tak při křtinách prince Archieho zvolila netradiční miminkovské oblečení od značky Dior. Urozené britské maminky ale moc dobře ví, že na křtiny by své děťátko měly obléknout do oblečení od britských návrhářů.

Při jiné příležitosti, tedy během oficiálního focení, se Meghan rozhodla, že neoblékne punčochové kalhoty. Mimochodem toto pravidlo nikdy neporušila ani vévodkyně Kate nebo princezna Diana. Pokud bychom ale měli najít pravidlo, které nectila princezna Diana ani Meghan, pak je to bezpochyby nošení klobouků a černé barvy oblečení.

Zdroj: scmp.com

Mohlo by se vám líbit

35 striktních pravidel, kterými se královské děti musí řídit

Říkáte si, že děti s modrou krví mají bezstarostné, ba přímo královské dětství? Možná vás překvapí, kolik náročných a leckdy předpotopních pravidel musí dodržovat.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma