Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Fénování vlasů: malé změny, perfektní výsledky

Info ikona
Žena s fénem

Dokonalou foukanou a objem nenahradí ani ten nejlepší šampon nebo stylingový přípravek. Pokud se toužíte alespoň přiblížit výsledku, se kterým odcházíte z kadeřnických salonů, zaměřte se na správnou techniku vysoušení. Tyto triky by vaši foukanou mohly posunout o stupínek výš.

Správný výběr pomůcek

Pokud máte rovné vlasy, potřebujete kvalitní fén s hubicí. Jestli mají tendenci se spíš vlnit, vaším dobrým přítelem se stane fén s difusérem. Kartáč volte takový, se kterým se vám bude dobře manipulovat a přizpůsobte jeho velikost množství a délce vašich vlasů. Vždy budou fungovat lépe přírodní materiály.

Chytrá manipulace

Jestli vás berou křeče do rukou pokaždé, co se snažíte používat kulatý kartáč spolu s fénem, možná máte jen špatný úchop. Kadeřnice radí, abyste vlasové přístroje a pomůcky nedržely příliš křečovitě, ale pokud to dovoluje váha vašeho fénu, držte hlavu fénu mezi palcem a ukazováčkem, bude se vám s ním manipulovat lépe. Samozřejmě takto nemůžete držet v ruce fén po celou dobu sušení.

Mohlo by se vám líbit

Nezastupitelná termoochrana

Ochrana před teplem patří mezi velmi podceňované kroky při foukané, přitom má na práci předcházení poškození vlasů. Pokud toužíte po kvalitních a dlouhých vlasech, ale místo toho vás trápí poničené a lámavé konce, může za to třeba právě i fakt, že vynecháváte tento důležitý kosmetický produkt. Pořídíte ho v několika různých formách – od sprejů po krémy, v různých cenových relacích. Ochranu před teplem tedy aplikujte na celou hlavu, a potom prameny pročešte kartáčem, který pomůže k rovnoměrnému zapracování do každého vlasu.

Tyto produkty budete k fénování potřebovat.

Potřebné předsušení

Začněte tím, že vlasy nejdříve předsušíte tak, aby byly stále trochu vlhké a tvárné. Začněte u hlavy, u kořínků. Až poté vlasy rozdělte do sekcí. Když si budete vlasy foukat přes už dávno vysušené vlasy, povede to k lámání a přesušování. Začněte nejdříve nejspodnější částí a pak postupujte směrem nahoru.  

Šikovná technika

Jednotlivé prameny nabírejte na kulatý kartáč. Pramen by měl být tak silný, abyste mohli vytvořit určitou tenzi, ale zase dostatečně tenký tak, aby se teplo z fénu dostalo na každý vlásek. Fén ke kartáči přikládejte pod úhlem zhruba 45 °. Kartáč by tedy nikdy neměl směřovat kolmo ke kartáči ani proti kutikule, tedy proti směru růstu vlasů – vždy byl měl spíš klouzat po vlasech tak, abyste vysoušením vlas uhladila a zatáhla. Právě správně zacelený vlas je základem pro zdravý růst vlasu.

 

Optimální teplota

A na závěr vyvrátíme jeden mýtus – chladným vzduchem vlas nevysušíte, ale pouze ochlazujete. Nejde tak o „zdravější“ způsob vysoušení vlasů. Optimální je používat teplý vzduch, který vlas otevírá. Až když je vlas suchý, přepněte na studený vzduch a vlas uzavřete. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku