Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Letní pedikúra: Jak na to, aby vám lak na nehty doopravdy vydržel co nejdéle?

Info ikona
Pedikúra

V letních měsících dbáme na upravenou pedikúru víc než ve zbytku roku. Jak to udělat, aby lak na nehtech vydržel celou vaší letní dovolenou? Vyzkoušejte naše triky.

Karolína Peřinová | 12. 08. 2021

Připravte podklad. Lak nikdy nebude dobře držet, pokud podklad nebude upravený a hladký. Proto jemně odstraňte nehtovou kůžičku (nikdy ji nestříhejte!). Slouží k tomu tzv. cuticle removery. Jsou to speciální gely, které přebytečnou kůžičku „rozpustí“ a stačí ji pak jen jemně setřít a zatlačit. Pokud nemáte hladký povrch nehtů, zahlaďte ho hrubší stranou leštičky na nehty.

Odmašťujte. I když jste předtím nehty neměla nalakované, i tehdy použijte odlakovč – tím totiž nehty snadno odmastíte a lak bude lépe a déle držet. K nehtům jsou šetrné bezacetonové odklakovače.

Mohlo by se vám líbit

Perfektní manikúra v deseti krocích

Precizní manikúru zvládnete udělat i z pohodlí domova. Vyzkoušejte to podle našeho manuálu!
marianne.cz

Používejte podlak a nadlak. Podkladový lak je jako první vrtstva velmi důležitý – má hned několik funkcí. „Napenetruje“ povrch nehtu a současně ho zahladí, takže nehet nepřijímá pigmenty z barevného laku a nežloutne (což se stává zejména u červených odstínů). Podklad nehet také zpevní a vyživí. Pak naneste dvě vrstvy barevného laku a vše zakončete nadlakem, který ho mechanicky chrání proti odření.

Vybírejte správně. Na trhu existují laky, které mají efekt gelu, avšak bez vytvrzování pod UV lampou. Déle vydrží a mají krásné, syté odstíny. 

Zapomeňte na vodu. Aby nehty mohly co nejlépe uschnout, snažte se je co nejdéle nenamáčet. Nalakujte si je třeba, když se díváte na televizi nebo když píšete na počítači.
Mohlo by se vám líbit

Jak na dokonalou domácí pedikúru?

Sandálky, žabky nebo pantofle! V letních měsících nedáme dopustit na otevřenou obuv, díky které můžou naše nohy volně dýchat. I proto bychom neměli zapomínat na důkladnou pedikúru, která odstraní hrubou kůžičku a připraví naše nohy na letní dobrodružství.
marianne.cz