Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nerezignujte mezi svátky na pohyb!

Když se řeknou vánoční svátky, většina z nás si představí pohovku, talíř s patnácti druhy cukroví a přeplněnou lednici k prasknutí. Zkuste ale během vánočního času nerezignovat na pohyb a naordinujte si aktivity, díky kterým si konec letošního roku užijete bez výčitek.

Známe to všichni! Na začátku Vánoc zvesela zapomeneme na všechny zdravé stravovací návyky a po hlavě se pustíme do konzumace cukroví, bramborového salátu a dalších vánočních dobrot. Až na začátku nového roku začneme zpytovat svědomí a proklínat se za každý pokrm, který jsme si o Vánocích dopřáli. Možná sami tušíte, že takový přístup není ideální.

Na druhou stranu to neznamená, že byste se během Vánoc měli „hlídat“ a zarputile odmítat všechny dobroty, které přistanou na stole. Bohatě totiž postačí, když mezi konzumací lahůdek a sportovními aktivitami naleznete harmonii. A věřte, že doopravdy nechceme, abyste během Vánoc vytáhli permanentku do fitness centra a dvě hodiny makali. Pohyb má totiž mnoho podob…

Mohlo by se vám líbit

O jídle s nutriční terapeutkou: Vánoce a hubnutí

V minulém článku jsem se věnovala cukroví, a především tomu, zda existuje zdravé cukroví, jak se vyhnout přejídání a v jaké formě si cukroví dopřát. Dnes se pro změnu zaměřím na to, jak zvládnout Vánoce i bez zbytečného stresu z jídla.
marianne.cz

Sportovní aktivity pro celou rodinu

Vánoce jsou v první řadě časem, který bychom měli trávit se svou rodinou. Rozhodně není v pořádku, abyste kvůli hubnutí zapomněli na své blízké a dali přednost posilovně. Naopak, zkuste vymyslet sportovní aktivitu, kterou můžete podniknout i se svou rodinou.

Pokud například trávíte vánoční čas na horské chatě, vyrazte společně na běžky. Menší děti zase ocení, když půjdete sáňkovat. Skvělou aktivitou je také lední bruslení. Zatím nevíme, zda se dočkáme bílých Vánoc a zamrzlých rybníků, avšak v mnoha městských sportovních halách mají otevřené veřejné bruslení. Dobrou zprávou je, že veřejná kluziště jsou v některých městech také pod širým nebem.

Procházkou ke štíhlé postavě

Jste pravidelným čtenářem Marianne.cz? Pak jistě víte, že jsme už několikrát pěli chválu na chůzi, respektive procházky. Chůze je totiž naším nejpřirozenějším pohybem, na který bychom neměli rezignovat ani o svátcích. Navíc, procházet se můžete prakticky kdekoliv, a tak vám nic nebrání obout boty a vyrazit do ulic.

Dopřejte si procházku třeba po dobrém vánočním obědě nebo před silvestrovským veselím. Stejně tak může mít vaše procházka jasný cíl! Pokud bydlíte nedaleko lesa, můžete vyrazit s malým (a chutným) dárkem ke krmelcům. Případně nic nebrání tomu, abyste si mezi svátky udělali rodinný výlet na vaše oblíbené místo.

Info ikona
Procházka

Běžcům zdar!

Lačníte po pohybu, a zároveň se vám nechce do posilovny? Naprosto rozumíme! V takové chvíli se nabízí jednoduché řešení – vyrazte běhat! Nemusíte nutně bořit rekordy, bohatě postačí, když si na čerstvém vzduchu užijete dvacet minut. Navíc, pokud patříte k ranním ptáčatům, můžete vyběhnout časně za svítání a přiběhnout domů ve chvíli, kdy se zbytek rodiny teprve probouzí. Díky tomu nezameškáte ani vteřinu vánoční rodinné pohody. Tak běhu zdar!

Hlavně s rozumem

Ruku na srdce, během svátků to člověk může s alkoholem přehnat. Pokud patříte k lidem, kteří si rádi dopřejí skleničku něčeho ostřejšího, pak myslete na to, že sportování s kocovinou není ideálním programem na následující den. Opravdu se nic nestane, když celý den proležíte na pohovce a vydáte se vstříc sportování až ve chvíli, kdy vám bude dobře.

To samé platí také pro lidi, kterým se sportovat o Vánocích nechce. Nebojte se, rozhodně během týdne nepřiberete pět kilo. Je pouze čistě na vás, zda se rozhodnete mezi svátky sportovat. A pokud ano, pak orodujeme za sportovní aktivity, které můžete dělat se svou rodinou.

Mohlo by se vám líbit

O jídle s nutriční terapeutkou: Zdravé cukroví, jde to?

Vánoce se pomalu blíží a s nimi možná kromě radosti i strach, jak je tentokrát přežít bez kil nahoře. Jak na to? A jde to vůbec?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce