Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Obličejovou jógou proti stárnutí! První výrazné změny uvidíte už po týdnu

Info ikona
Obličej

Daniela Peštová kdysi v jednom rozhovoru řekla, že třiačtyřicet pro ni byl, co se pleti týče, zlomový věk. Musím s ní souhlasit. Pokud nejste fluktuant estetických klinik, ale fandíte přirozenému pěstěnému stárnutí, zjistíte, že v tomhle věku je opravdu něco trochu jinak. Stanete se něco mezi poupátkem a odkvetlým květem. Ale díky sebepéči i tahle květinka ozdobí ještě spoustu interiérů a exteriérů! A obličejová jóga tomu může výrazně pomoct.

Mína Ondrušová | 14. 12. 2022

Obličejová jóga zažívá boom. Na Instagramu ma mě vyskakují zahraniční i české instruktorky obličejové jógy. Možná jsem ve svém věku - ta správná cílovka. Možná je ale každá z nás (každý z nás) ta správná cílovka. O obličejové józe se totiž říká, že na ni nikdy není pozdě ani brzy. Začít můžete kdykoliv. Čím dřív, tím jde o intenzivnější prevenci. Od pětadvacátého roku už začínají obličejové svaly pomalu atrofovat, s čímž se dá ale pracovat i v padesáti, říká Marta Dřímal Ondráčková, herečka a autorka programu obličejové jógy #udrzksicht.

Mohlo by se vám líbit

Vařím a špulím

„Když vařím, koulím očima a špulím rty. Někdy to dělám i na autobusové zastávce. Vypadám trochu švihle, ale mám ze sebe hned lepší pocit,“ říká mi moje kamarádka, čtyřicátnice, maminka čtyř dětí. A o tom to je. „Výsledky uvidíte hned. Už po prvním cvičení, které je správně nakombinované s masáží, je pleť prokrvená, šťavnatější. Po týdnu můžete pozorovat v obličeji první výraznější změny, které se ustálí asi za měsíc. Potom už je progres pomalejší. Ale nejde jen o povadlé rysy a vrásky, zlepší se celková kvalita pleti,“ říká Marta Dřímal Ondráčková.

V obličeji máme žvýkací a mimické svaly. Jen těch mimických je přes třicet. A stejně jako když si tvarujeme břicho nebo zadek, i v případě obličeje má kondice svůj velký význam. Většinou totiž o svůj obličej pečujeme tak, že jej čistíme, osvěžujeme, hydratujeme, popřípadě překrýváme make-upem a líčidly. Zkusme ale obrátit postup. Vytrénujme tvář, aby na ni bylo snazší aplikovat pečující přípravky i dekorativní kosmetiku. Obličejová jóga zlepšuje prokrvení pleti, podporuje proudění lymfy, odstraňuje odpadní látky, uvolňuje a zároveň zpevňuje svaly. Co víc si přát?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dvě minuty happy mámy

Někdy máme pocit, že když budeme věci dělat dlouze a precizovat je donekonečna, efekt bude x násobný. V případě obličejové jógy platí, že méně (ale pořádně!) je více. „Nesnažte se dělat dvacet cviků, a potom půl hodiny masírovat. To nedám ani já. Ideální je cvičení a masáž propojit s ranní a večerní rutinou. Už při nanášení krému můžete masírovat. Potom tři cviky a hurá do světa! Maminky můžou cvičit i při kojení, uspávání. Zrovna jsem pro svůj Happy Mamma kurz točila dvouminutová videa. To fakt zvládne každá z nás,“ doplňuje Marta Dřímal Ondráčková.

Dozrát do obličejové jógy

To, jak o svou pleť, duši i tělo pečujeme do třiceti, nám zrcadlo ukáže mezi čtyřicítkou a padesátkou. Každý má svou cestu. Někdo chodí od mládí každý měsíc na kosmetiku, ale zbylé dny péči moc nedá. Někdo od pětadvaceti „jede“ ve výplních, jiný mixuje pečující kosmetiku a estetickou medicínu. Pak jsou také ženy, které propadly kouzlu obličejové jógy, a tu kombinují s pečlivou hydratací. 

„V divadle jsem hrála v české premiéře hry Interview pětadvacetiletou filmovou hvězdičku. Bylo mi přes třicet a diváky jsem měla metr daleko. To není kouzlo velkého jeviště, to je proklatě odhalující faktor. Tehdy jsem face jógu objevila díky kolegyni. Během první vlny covidu vznikl můj, dnes už plnohodnotný a ucelený program, #udrzksicht. Protože jsem chtěla, aby se u toho holky taky bavily a smály, když cvičí a hlavně na sobě mohly makat zadarmo. Dnes mám desítky studentek a stále zveřejňuji volně dostupný obsah. A pořád mě to baví,“ odhaluje Marta Dřímal Ondráčková svůj příběh.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku