Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Obličejovou jógou proti stárnutí! První výrazné změny uvidíte už po týdnu

Daniela Peštová kdysi v jednom rozhovoru řekla, že třiačtyřicet pro ni byl, co se pleti týče, zlomový věk. Musím s ní souhlasit. Pokud nejste fluktuant estetických klinik, ale fandíte přirozenému pěstěnému stárnutí, zjistíte, že v tomhle věku je opravdu něco trochu jinak. Stanete se něco mezi poupátkem a odkvetlým květem. Ale díky sebepéči i tahle květinka ozdobí ještě spoustu interiérů a exteriérů! A obličejová jóga tomu může výrazně pomoct.

Mína Ondrušová | 14. 12. 2022

Obličejová jóga zažívá boom. Na Instagramu ma mě vyskakují zahraniční i české instruktorky obličejové jógy. Možná jsem ve svém věku - ta správná cílovka. Možná je ale každá z nás (každý z nás) ta správná cílovka. O obličejové józe se totiž říká, že na ni nikdy není pozdě ani brzy. Začít můžete kdykoliv. Čím dřív, tím jde o intenzivnější prevenci. Od pětadvacátého roku už začínají obličejové svaly pomalu atrofovat, s čímž se dá ale pracovat i v padesáti, říká Marta Dřímal Ondráčková, herečka a autorka programu obličejové jógy #udrzksicht.

Mohlo by se vám líbit

Padají vám vlasy po covidu? Pomůže speciální péče a láska, říká kadeřnice Lea Trabak

„Chřipečka” to nebyla. Jste rádi, že je covid za vámi. Ale pak to přijde: Ve výlevce máte chuchvalce vlasů. Na hřebenu to není jiné, vaši ex kštici vám nenápadně z oblečení obírá kamarádka a doma na podlaze se vám z vlasů dělají hnízdečka. Jsou všude, jen ne na hlavě. Pohltí vás stres... Naštěstí pro vás máme dobré zprávy!
marianne.cz

Vařím a špulím

„Když vařím, koulím očima a špulím rty. Někdy to dělám i na autobusové zastávce. Vypadám trochu švihle, ale mám ze sebe hned lepší pocit,“ říká mi moje kamarádka, čtyřicátnice, maminka čtyř dětí. A o tom to je. „Výsledky uvidíte hned. Už po prvním cvičení, které je správně nakombinované s masáží, je pleť prokrvená, šťavnatější. Po týdnu můžete pozorovat v obličeji první výraznější změny, které se ustálí asi za měsíc. Potom už je progres pomalejší. Ale nejde jen o povadlé rysy a vrásky, zlepší se celková kvalita pleti,“ říká Marta Dřímal Ondráčková.

V obličeji máme žvýkací a mimické svaly. Jen těch mimických je přes třicet. A stejně jako když si tvarujeme břicho nebo zadek, i v případě obličeje má kondice svůj velký význam. Většinou totiž o svůj obličej pečujeme tak, že jej čistíme, osvěžujeme, hydratujeme, popřípadě překrýváme make-upem a líčidly. Zkusme ale obrátit postup. Vytrénujme tvář, aby na ni bylo snazší aplikovat pečující přípravky i dekorativní kosmetiku. Obličejová jóga zlepšuje prokrvení pleti, podporuje proudění lymfy, odstraňuje odpadní látky, uvolňuje a zároveň zpevňuje svaly. Co víc si přát?

Dvě minuty happy mámy

Někdy máme pocit, že když budeme věci dělat dlouze a precizovat je donekonečna, efekt bude x násobný. V případě obličejové jógy platí, že méně (ale pořádně!) je více. „Nesnažte se dělat dvacet cviků, a potom půl hodiny masírovat. To nedám ani já. Ideální je cvičení a masáž propojit s ranní a večerní rutinou. Už při nanášení krému můžete masírovat. Potom tři cviky a hurá do světa! Maminky můžou cvičit i při kojení, uspávání. Zrovna jsem pro svůj Happy Mamma kurz točila dvouminutová videa. To fakt zvládne každá z nás,“ doplňuje Marta Dřímal Ondráčková.

Dozrát do obličejové jógy

To, jak o svou pleť, duši i tělo pečujeme do třiceti, nám zrcadlo ukáže mezi čtyřicítkou a padesátkou. Každý má svou cestu. Někdo chodí od mládí každý měsíc na kosmetiku, ale zbylé dny péči moc nedá. Někdo od pětadvaceti „jede“ ve výplních, jiný mixuje pečující kosmetiku a estetickou medicínu. Pak jsou také ženy, které propadly kouzlu obličejové jógy, a tu kombinují s pečlivou hydratací. 

„V divadle jsem hrála v české premiéře hry Interview pětadvacetiletou filmovou hvězdičku. Bylo mi přes třicet a diváky jsem měla metr daleko. To není kouzlo velkého jeviště, to je proklatě odhalující faktor. Tehdy jsem face jógu objevila díky kolegyni. Během první vlny covidu vznikl můj, dnes už plnohodnotný a ucelený program, #udrzksicht. Protože jsem chtěla, aby se u toho holky taky bavily a smály, když cvičí a hlavně na sobě mohly makat zadarmo. Dnes mám desítky studentek a stále zveřejňuji volně dostupný obsah. A pořád mě to baví,“ odhaluje Marta Dřímal Ondráčková svůj příběh.

Mohlo by se vám líbit

Pryč s otoky a kruhy pod očima: Objevte zázračný face roller!

Masážní válečky na obličej všech velikostí a tvarů před nedávnem doslova dobyly svět internetu a sociálních sítí. Tito pomocníci slibují, že vás zbaví nevzhledných otoků, kruhů pod očima a zajistí, aby vaše pleť vypadala stále svěže a odpočatě. Je pravda, co se o face rolleru říká? A jak ho správně používat, abyste docílila požadovaných výsledků?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem