Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Seznamte se s parfémy na vlasy: Ne, nejsou stejné jako ty klasické, mají docela jiné účely

Parfémy fungují jako kouzelné ampulky, které okolo vás vytvoří jakousi voňavou auru, která zapříčiní to, že se za vámi všichni otočí. Ty do vlasů dokáží to stejné, oproti klasickým parfémům mají ale i další výhody. Teď už jen zbývá vybrat ten správný přímo pro vás.

Tereza Čaladi | 13. 03. 2024

Na trhu existují již nějakou dobu, teď se na ně ale obrací čím dál tím větší pozornost a vypadá to, že parfémy na vlasy budou jedním z top kosmetických produktů roku 2024. Od těch klasických se přitom výrazně liší. I když oba dodávají vůni, klasické parfémy často obsahují vysoké procento alkoholu a pokud se nastříkají na vlasy, mohou je vysušit. Vlasové vůně naproti tomu přinášejí celou řadu výhod.

Proč používat parfémy na vlasy?

Vlasové parfémy či vlasové mlhy, jak se jim také říká, vlasy hydratují, dodávají jim lesk, činí to, že vlasy neelektrizují, a k tomu jim přidávají voňavou stopu. Vaše vlasy tak zůstanou svěží a čisté po celý den, a to i když během toho dne budete například cvičit – případně je po cvičení můžete opět osvěžit.

Fungují v podstatě jako kondicionéry ve spreji, jelikož vlasy zároveň vyživují. Existují ale i parfémy na vlasy se speciálními schopnostmi. Na léto je například ideální pořídit si mlhu na vlasy s UV filtrem, jelikož ochrání vaše vlasy před škodlivými účinky slunečních paprsků. Případně pro větší posílení vlasů před nevhodným prostředím pro vás mohou být zajímavé parfémy na vlasy obohacené o větší množství antioxidantů – v takovém případě hledejte ty s vitamínem E a extraktem ze zeleného čaje.

Mohlo by se vám líbit

10 slavných žen a jejich parfémy: Na jakou vůni nedala dopustit Marilyn Monroe či princezna Diana?

Podzim je obdobím, kdy si po veškerých osvěžujících letních vůních mohu ženy konečně zase dovolit těžší a pronikavější parfémy. Pokud vám došly ty, které léta používáte, či se cítíte na změnu, máme pro vás pár inspirací v podobě vůní, které nosily vždy stylové a slavné ženy.
marianne.cz

Jak je kombinovat s dalšími kosmetickými produkty?

Parfémy na vlasy mohou být skvělou alternativou k tradičním parfémům, vůně lze ale i kombinovat. A to se netýká pouze klasických parfémů, ale i vůní souvisejících s těmi z produktů na mytí a regeneraci vlasů a těla.

Zde přichází na řadu vrstvení vůní. Každý člověk voní jinak a každému člověku voní něco jiného. Vůně hrají velkou roli při hledání partnera, jelikož ten, který nám voní, nás přirozeně přitahuje, což souvisí s tím, že je mezi námi dobrá chemie. V současnosti toto ale není založeno pouze na přirozených vůních, nýbrž i na těch doplněných z chemických přípravků. Nenechte se ale zmást, i tak si obvykle vybíráme takové vůně, které k nám zkrátka jdou. Co se týče jejich vrstvení, je dobré zvolit všechny kosmetické produkty, které používáte, na stejné bázi či zkrátka tak, aby k sobě ladily. „Vůně bude v podstatě stejná, ale každý produkt zvýrazní jiný aspekt nebo jinou náladu,“ tvrdí známý londýnský parfumér James Craven. V každém případě výsledkem může být to, že si vytvoříte vůni naprosto jedinečnou pro vás.

Kde si parfémy na vlasy pořídit?
Mohlo by se vám líbit

Výběr 8 nejlepších šamponů na základě testování: Kvalitní seženete i do 50 Kč v supermarketu

Vybrat šampon není nic snadného, zejména když máte suché či lámavé vlasy. Proto bychom vám s touto volbou rádi pomohli. Přinášíme vám tipy na ty nejlepší šampony na poškozené vlasy.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Krása
Redakce testuje voděodolné řasenky: Zjistěte, které vám nesmí v létě chybět a za které je škoda utrácet

Redakce testuje voděodolné řasenky: Zjistěte, které vám nesmí v létě chybět a za které je škoda utrácet