Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Slavné ženy a jejich parfémy: Na jakou vůni nedala dopustit Marilyn Monroe či princezna Diana?

Podzim je obdobím, kdy si po veškerých osvěžujících letních vůních mohu ženy konečně zase dovolit těžší a pronikavější parfémy. Pokud vám došly ty, které léta používáte, či se cítíte na změnu, máme pro vás pár inspirací v podobě vůní, které nosily vždy stylové a slavné ženy.

Tereza Čaladi | 12. 10. 2023

Volba parfému, pravděpodobně nejosobnějšího a nejintimnějšího z kosmetických produktů, prozrazuje mnohé o jeho nositelce. Kořeněné vůně jsou obvykle odvážné a svůdné, květinové zase romantické. Přitom ne každý parfém voní na každém člověku stejně. Různým lidem sedí různé vůně. A to platí i pro slavné osobnosti.

10 slavných žen a jejich oblíbené parfémy

Ačkoliv nejproslulejším parfémem je Chanel No.5 a řada žen, i těch slavných, ho používala či používá doteď, není tím jediným populárním. Zjistěte, které parfémy rády nosily níže zmíněné ikony stylu a posuďte, co o nich vypovídaly.

1. Marilyn Monroe

Stejně jako miliony dalších žen byla i Monroe fanynkou Chanel No.5. Později však vyšlo najevo, že má tajnou zálibu i ve Floris Rose Geranium. Tato vůně jí byla hromadně doručena do hotelu Beverly Hills, když natáčela Někdo to rád horké. Je význačná tóny růže, pelargónie, citronely a santalového dřeva.

2. Jacqueline Kennedy

Za celý svůj život vystřídala Jackie Kennedy několik parfémů, všechny ale měly něco společné – kořeněné, dřevité směsi pačuli, bergamotu a kůže. Její oblíbená byla klasika Joy od Jean Patou, která byla léta známá jako nejdražší parfém na světě. Na pouhou jednu unci silně květinové vůně je potřeba více než 10 000 květů jasmínu a 28 tuctů růží – riskantní obchodní rozhodnutí, zvláště když vůně vznikla v roce 1929, tedy na začátku Velké hospodářské krize. Aura luxusu a prestiže ale zafungovala: Joy se stala jednou z nejúspěšnějších vůní všech dob a v roce 2000 byla zvolena jako vůně století na udílení cen FiFi nadace Fragrance Foundation.

3. Grace Kelly

Když se Grace Kelly v roce 1956 stala princeznou Grace z Monaka a procházela se uličkou katedrály svatého Mikuláše v Monaku, měla na sobě Creed Fleurissimo. Vůni od váženého rodinného domu vonných látek objednal princ Rainier speciálně pro svou nevěstu, aby doplnil její svatební kytici. Obsahuje tóny bergamotu, tuberózy, florentského kosatce a bulharské růže.

4. Elizabeth Taylor

V současné době má téměř každá osobnost svou vlastní řadu vůní – ale Elizabeth Taylor byla v této oblasti průkopnicí, když uvedla na trh své revoluční parfémové impérium zahrnující senzační vůně jako White Diamonds, Forever a Passion. (Dodnes zůstává White Diamonds nejprodávanější vůní celebrit všech dob.) V dřívějších dobách však nosila Jean Desprez Bal à Versailles, orientální vůni s tóny rozmarýnu, pomerančových květů, santalového dřeva a vanilky vytvořenou v roce 1962. Nosila ji konkrétně na natáčení Kleopatry a jednu darovala i Michaelu Jacksonovi.

5. Princezna Diana

Princezna Diana procházela v den své svatby uličkou v katedrále sv. Pavla ovoněná Quelques Fleurs, květinovou vůni s tóny tuberózy, růže a jasmínu. Později v životě byla princezna Diana i fanynkou 24 Faubourg od Hermès, kterou v roce 1995 vytvořil parfumér Maurice Roucel. Slunná vůně obsahuje tóny pomerančového květu, broskve, gardénie a ambry.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v královské šperkovnici? Poznejte historii klenotů britské královské rodiny

Korunovace krále Karla III. se blíží a jak název napovídá, roli zde hraje zejména ona symbolická koruna. Víte ale, jakou konkrétní korunu si na hlavu nasadí? A celkově jaké další významné šperky kolují v královské rodině?
marianne.cz

6. Audrey Hepburn

Givenchy L'Interdit byl v roce 1957 vytvořený speciálně pro Audrey Hepburn Hubertem de Givenchy. V 60. letech 20. století byla tato vůně zpřístupněna i pro veřejnost. Tóny L'Interdit zahrnují bergamot, růže, jasmín, kosatec, fialku, narcis a santalové dřevo. V pozdějších letech nosila Audrey Creed Spring Flower, další vůni vytvořenou právě pro ni.

7. Katherine Hepburn

Letecká nadšenkyně Kate Hepburn byla fanynkou vůně Vol de Nuit Jacquese Guerlaina z roku 1933, která byla vytvořena jako pocta knize Antoine de Saint-Exupéryho Noční letVůně je dřevitá a kořeněná, její tóny obsahují bergamot, jasmín a vanilku a láhev zobrazuje reliéf pohybující se vrtule letadla.

8. Vivien Leigh

Když se skutečná Scarlett O'Hara poprvé setkala s Clarkem Gableem před natáčením Jih proti Severu, prý si všiml, že voní po fialkách. Nicméně, stejně jako mnoho hvězd té doby, byla britská herečka dobře zdokumentovanou ctitelkou Joy od Jean Patou.

9. Lauren Bacall

Lauren Bacall byla fanouškem francouzského luxusního parfémového domu Diptyque Paris. Její oblíbenou vůní byla L'Ombre Dans L'Eau a Opone, dřevitá chypre se šafránem, kmínem, kůží a kouř.

10. Rita Hayworth

Rita Hayworth byla fanynkou orientální vůně Guerlain Shalimar z roku 1925. Jedná se o smyslnou květinovou aldehydovou vůni. aldehydová květina.

10 slavných žen a jejich oblíbené parfémy
Mohlo by se vám líbit

Lekce letního francouzského stylu podle Jeanne Damas

I když se nevyplácí generalizovat, pravdou zůstává, že Francouzky oplývají módním citem a leckdy dokážou z jednoduchých kousků vykouzlit zajímavý outfit. Osvojte si nejzásadnější pravidla francouzského stylu a přizvěte do svého šatníku špetku francouzského šarmu.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti