Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Pudr do vlasů je čím dál tím více oblíbený: K čemu je a jak vlastně funguje?

Info ikona
pudr do vlasů

Snad každá žena zná pudr na obličej. Ten, o němž se vám chceme dnes zmínit, také umí krýt nedokonalosti. Zaměřuje se ale na ty ve vlasech.

Tereza Čaladi | 12. 02. 2024

Šaty možná dělají člověka, ale vlasy dělají den. Neříká se nadarmo „bad hair day“, což v překladu znamená, že když nemáme dobré vlasy, nebudeme mít ani dobrý den. Proto je fajn mít vždy vlasy, se kterými budeme spokojené. Nejde přitom pouze o jejich střih, ale celkově o jejich úpravu. S tou nám přitom může pomoci právě pudr do vlasů.

K čemu slouží pudr do vlasů?

Klasický pudr do vlasů dodává vlasům zejména objem. Je vhodné ho tedy použít, když máte vlasy zplihlé, nebo mastné. Kromě objemu totiž pomocí něj můžete docílit i zmatnění.

Funguje konkrétně tak, že si ho vsypete ke kořínkům, případně po celé délce vlasů. Jeho částečky zvyšují tření mezi jednotlivými vlasy, díky čemuž drží vlasy od sebe a vzniká onen větší objem. Je vhodný přitom nejen pro ženy, ale i pro muže.

Mohlo by se vám líbit

Barevný pudr do vlasů

Co vás ovšem jistě zaujme, pokud si barvíte vlasy, je, že existuje i specifický pudr na jejich dobarvování. Ano, skutečně. Ať už máte klasickou barvu, melíry, či foilyage. Jednoduše si vyberete jeho barvu, kterou mají vaše obarvené vlasy, a když máte odrosty, tak je jimi zakryjete.

A to není vše. Funguje stejně dobře i na krytí šedin a účinný je i na řídké vlasy. V naší galerii se můžete inspirovat, jaké pudry si můžete pořídit.

Doporučení na pudry na vlasy
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku