Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Pomáhá vlasům k jejich růstu pravidelné stříhání?

Mýty o kráse. Je těžké je rozmotat, zvláště ty kolem růstu vlasů. Jednou z věcí, kterou jste pravděpodobně slyšely, když jste vyrůstaly, je, že zkrácení vlasů způsobí, že porostou více a rychleji. Není to ale protichůdné?

Tereza Čaladi | 9. 01. 2024

Jak se ukázalo, stříhání vlasů může pomoci trochu urychlit věci, ale ne tak, jak si myslíte. „Lámání opotřebených vlasů je hlavní příčinou toho, že lidé říkají, že jejich vlasy nedorůstají do určité délky,vysvětluje na úvod Skye Edwards, umělecká ředitelka salonu Gielly Green. Vlasy mohou totiž vypadat na pohled roztřepené jen v konečcích, tedy málo, ale takový vlas může být roztřepený klidně až 6 cm. V případě, že se rozhodnete jít ke kadeřnici až ve chvíli, kdy jsou vaše konečky již více roztřepeny, může nastat, že u vás bude nutné ostříhat větší kus vlasů, než jste chtěla, a pak budete déle čekat, až zase dorostou.

Ostříhání vlasů tak neurychlí jejich růst,“ podotýká Edwards, „ale jejich pravidelné osvěžení udrží prameny během tohoto procesu zdravější, protože zabrání roztřepeným konečkům vycestovat do vlasového stvolu (k hlavě),“ řekla časopisu Glamour. Pravidelné stříhání tak zajistí, že vaše vlasy budou zdravé a silné.

Jak často si tedy vlasy nechat stříhat?

Otázkou ovšem je, jak na stříhání vlasů, jsou-li vaším cílem pevné delší vlasy. Kromě toho, že vzhledem k současným cenám samotného zastřižení konečků nechce mnoho z nás chodit ke kadeřníkovi více, než je to nutné, záleží i na typu vašich vlasů. My vám přinášíme ultimátního průvodce!

Jemné vlasy

Tyto vlasy mají tenčí průměr a jsou náchylnější k poškození, což znamená, že je zapotřebí přísný režim údržby, aby konečky nebyly příliš tenké. Z tohoto důvodu se doporučuje časté stříhání, a to každých 6-8 týdnů. Zatímco jemným vlasům prospívá méně tepelné úpravy, nevyhýbejte se fénování úplněVysušte vlasy na vzduchu až na 75 % a poté vyfoukejte při nízké teplotě a malé rychlosti.

Krátké vlasy

U střihu bob a u kratších vlasů vypadají vlasy uhlazeněji a celkově lépe s čerstvě ostříhanými konečky. Zde se tedy doporučuje rezervace každé 4 týdny, abyste zajistily, že vaše vlasy neztratí svůj tvar, když je necháte růst. 

Mohlo by se vám líbit

Rok 2024 podle kadeřníků ovládne oblíbený účes z 90. let

S novým rokem přichází i nové trendy a těch podle profesionálů na vlasy bude hned několik. Všichni se ale shodují na tom, že oblíbené budou nejenom krátké vlasy, ale ještě kratší, což dostává zpět na vrchol typický devadesátkový sestřih.
marianne.cz

Kudrnaté vlasy

U hustých kudrnatých vlasů se doporučuje je zastřihávat stejně často jako u jemných vlasů, tedy každých 6-8 týdnů. I když tu není potřeba střihu tak zřejmá, kudrlinky mohou vést k většímu krepatění vlasů, více se totiž ničí při česání a jejich další úpravě. Odborníci tak doporučují lidem s těmito vlasy vyhnout se jejich každodennímu mytí.

Obecné známky toho, že potřebujete vlasy sestřihnout:

V případě, že jste druh svých vlasů nenašly ve výše zmíněných, kadeřníci odkazují ještě na 3 varovné signály, kdy je načase k nim zavítat:

  • Konečky vlasů jsou roztřepené a mají suchou, křupavou texturou.

  • Vaše vlasy se snadněji zacuchávají. 

  • V případě, že máte vlnité vlasy, pak ztrácí svůj tvar.

Mohlo by se vám líbit

Vyjděte z domu s vlasy jako od kadeřníka aneb Jak o své vlasy pečovat jako v salónu

Jistě všechny znáte ten úžasný pocit, když vyjdete z kadeřnického salónu. Vaše vlasy jsou tak nějak lehčí, hebčí, lesklejší a k tomu krásně upravené. Dosáhnout tohoto profesionálního vzhledu jde přitom i doma, když víte, jak správně na to.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami