Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Rok 2024 podle kadeřníků ovládne oblíbený účes z 90. let

Info ikona
Meg Ryan

S novým rokem přichází i nové trendy a těch podle profesionálů na vlasy bude hned několik. Všichni se ale shodují na tom, že oblíbené budou nejenom krátké vlasy, ale ještě kratší, což dostává zpět na vrchol typický devadesátkový sestřih.

Tereza Čaladi | 3. 01. 2024

Loňskému roku dominoval ve velkém takzvaný bob haircut. Populárním se stal hned z několika důvodů – objevoval se všude na sociálních sítích, je velmi snadný na údržbu a k tomu velmi dobře vypadá.

Bob: ustupující trend

Jde o krátký střih vlasů sahajících zhruba po krk a lemující čelist. Jeho velkou výhodou je, že se jedná o jeden z nejuniverzálnějších střihů, a tak sedí v podstatě ke kterémukoliv tvaru obličeje. Navíc existuje hned několik jeho variant.

Francouzský bob je ten s ofinou. Italský bob má hravé konečky. Zvolit můžete také lob, tedy delší mikádo, nebo shob, a sice něco mezi bobem a lobem. Podle kadeřníků ale v roce 2024 budou ženy volit spíše ty úplně nejkratší varianty.

Mohlo by se vám líbit

Bixie: navracející se trend

Někdo tomuto účesu přezdívá krátký bob, jiní si hned vybaví například princeznu Dianu či Victorii Beckham s jejich krátkými sestřihy. „Jsem kadeřníkem kovaným v 90. letech v Londýně. Když jsem pracoval v salonu, všechny ženy chtěly krátké střihy – moderní střihy. A jejich návrat je teď masivní,“ řekla Antoinette Beenders, víceprezidentka vlasové společnosti Aveda, britské Marie Claire. „Myslím, že lidé mají dost hranatosti bobu, a co je opak čtverce? Kulaté střihy,“ dodává.

Pokud chceme tento účes pojmenovat, je to bixie. Nosil se hojně v 90. letech. Je pro něj charakteristický krátký střih, který se vyznačuje krátkými vlasy vepředu a delšími vzadu. Kombinuje tak účes pixie a bob.Je to kratší rozčepýřenější bob se směsí vrstev, které mu dodávají rozměr a texturu," tak jej popsal stylista celebrit Andrew Fitzimons magazínu Glamour.

Kromě výše zmíněných osobností tento účes nosila svého času i Winona RyderGwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Meg Ryan, Rachael Leigh Cook, Neve Campbell, Drew Barrymore nebo Natalie Imbruglia. Jak na nich účes vypadal a jak ho můžete nosit dnes, si můžete prohlédnout v naší galerii.

Osobnosti s bixie v 90. letech
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku