Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Předkrm pro vlasy! Objevte kouzlo pre-pooingu

Info ikona
Vlasy

Šampon, kondicionér a maska! Svatá trojice, která je nedílnou součástí naší péče o vlasy. Vypadá to ale, že bychom měli věnovat pozornost nejen samotnému šamponování, ale také chvíli, než k nanesení šamponu na vlasy dojde. Vítejte ve světě, kterému vládne pre-pooing metoda, tedy předšamponování.

Všichni toužíme po zdravých vlasech, které se lesknou na míle daleko. A tak dopodrobna sledujeme složení šamponu, vybíráme vhodný kondicionér a vlasovou masku. Bohužel, v některých případech nám zázračné šampony s unikátním složením ani masky "napumpované" vitamíny nepomůžou. Pozornost ale můžeme směřovat k tzv. pre-pooingu, tedy předšamponování.

Mohlo by se vám líbit

Proč do své vlasové rutiny zařadit pre-pooing

V první řadě je důležité říci, že pre-pooing není rychlá disciplína. Pokud ale patříte k lidem, kteří mají zničené vlasy od neustálého barvení, žehlení nebo foukání, pak se vyplatí, když si na pre-pooing najdete čas. Při šamponování totiž dochází k dehydrataci vlasů a kondicionér leckdy nedokáže ztracenou hydrataci obnovit. I proto vznikly produkty na pre-pooing, které vašim vlasům dodávají ochrannou vrstvu.

Ačkoliv se dočtete, že pre-pooing je vhodný především pro lidi s kudrnatými vlasy, ve skutečnosti může tento vlasový předkrm pomoci každému, kdo bojuje se suchými, zacuchanými nebo poškozenými vlasy. Díky pre-pooingu budou vaše vlasy nejen krásně hydratované, ale také se můžete těšit na snazší rozčesávání a vyšší lesk. V neposlední řadě pre-pooing zvyšuje účinnost kondicionéru, díky čemuž jsou vlasy silnější a méně lámavé.

Info ikona
Vlas

Jak na pre-pooing

Proces pre-pooingu je velmi jednoduchý, a tak ho zvládne v pohodlí domova téměř každý. Pouze je důležité vědět, že tento první krok zabere zhruba třicet minut. Dobrou zprávou je, že kromě profesionální pre-poo produktů vám může skvěle posloužit také olivový, avokádový nebo kokosový olej. Ať už si k ruce vezmete pre-poo produkt nebo olej, naneste ho do vlasů od kořínku až po konečky. V ideálním případě použijte hřeben se širokými zuby, díky kterému budete mít jistotu, že produkt je opravdu všude. Následně nechte produkt působit nejméně po dobu třiceti minut. Čím déle necháte pre-poo přípravek na vlasech, tím měkčí a lesklejší vaše vlasy budou. Následně už stačí vlasy opláchnout vodou a nanést další pečující přípravky, jako je šampon a kondicionér.

Výroba domácího pre-poo produktu

Předkrm pro své vlasy si můžete hravě vyrobit také doma. Velmi oblíbený je například banánový pre-poo produkt, který vytvoříte tak, že v misce rozmačkáte dva zralé banány, ke kterým přilijte dvě lžíce panenského olivového oleje. Následně vše dokonale rozmíchejte a naneste na vlasy. Banány totiž obsahují draslík, který dokáže zastavit vypadávání vlasů. Zároveň tento vlasový předkrm zmírňuje krepatění vlasů a bojuje proti roztřepeným konečkům.

Zdroj: healthline.com

Mohlo by se vám líbit