Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Předkrm pro vlasy! Objevte kouzlo pre-pooingu

Šampon, kondicionér a maska! Svatá trojice, která je nedílnou součástí naší péče o vlasy. Vypadá to ale, že bychom měli věnovat pozornost nejen samotnému šamponování, ale také chvíli, než k nanesení šamponu na vlasy dojde. Vítejte ve světě, kterému vládne pre-pooing metoda, tedy předšamponování.

Všichni toužíme po zdravých vlasech, které se lesknou na míle daleko. A tak dopodrobna sledujeme složení šamponu, vybíráme vhodný kondicionér a vlasovou masku. Bohužel, v některých případech nám zázračné šampony s unikátním složením ani masky "napumpované" vitamíny nepomůžou. Pozornost ale můžeme směřovat k tzv. pre-pooingu, tedy předšamponování.

Mohlo by se vám líbit

Umíte si správně umýt vlasy?

Namočím, namydlím, smyju a hotovo. Myslíte, že tak banální činnost jako mytí vlasů nelze pokazit? Omyl. Většina z nás udělá první chybu mnohem dřív, než vůbec stihne otočit kohoutkem s vodou.
marianne.cz

Proč do své vlasové rutiny zařadit pre-pooing

V první řadě je důležité říci, že pre-pooing není rychlá disciplína. Pokud ale patříte k lidem, kteří mají zničené vlasy od neustálého barvení, žehlení nebo foukání, pak se vyplatí, když si na pre-pooing najdete čas. Při šamponování totiž dochází k dehydrataci vlasů a kondicionér leckdy nedokáže ztracenou hydrataci obnovit. I proto vznikly produkty na pre-pooing, které vašim vlasům dodávají ochrannou vrstvu.

Ačkoliv se dočtete, že pre-pooing je vhodný především pro lidi s kudrnatými vlasy, ve skutečnosti může tento vlasový předkrm pomoci každému, kdo bojuje se suchými, zacuchanými nebo poškozenými vlasy. Díky pre-pooingu budou vaše vlasy nejen krásně hydratované, ale také se můžete těšit na snazší rozčesávání a vyšší lesk. V neposlední řadě pre-pooing zvyšuje účinnost kondicionéru, díky čemuž jsou vlasy silnější a méně lámavé.

Info ikona
Vlas

Jak na pre-pooing

Proces pre-pooingu je velmi jednoduchý, a tak ho zvládne v pohodlí domova téměř každý. Pouze je důležité vědět, že tento první krok zabere zhruba třicet minut. Dobrou zprávou je, že kromě profesionální pre-poo produktů vám může skvěle posloužit také olivový, avokádový nebo kokosový olej. Ať už si k ruce vezmete pre-poo produkt nebo olej, naneste ho do vlasů od kořínku až po konečky. V ideálním případě použijte hřeben se širokými zuby, díky kterému budete mít jistotu, že produkt je opravdu všude. Následně nechte produkt působit nejméně po dobu třiceti minut. Čím déle necháte pre-poo přípravek na vlasech, tím měkčí a lesklejší vaše vlasy budou. Následně už stačí vlasy opláchnout vodou a nanést další pečující přípravky, jako je šampon a kondicionér.

Výroba domácího pre-poo produktu

Předkrm pro své vlasy si můžete hravě vyrobit také doma. Velmi oblíbený je například banánový pre-poo produkt, který vytvoříte tak, že v misce rozmačkáte dva zralé banány, ke kterým přilijte dvě lžíce panenského olivového oleje. Následně vše dokonale rozmíchejte a naneste na vlasy. Banány totiž obsahují draslík, který dokáže zastavit vypadávání vlasů. Zároveň tento vlasový předkrm zmírňuje krepatění vlasů a bojuje proti roztřepeným konečkům.

Zdroj: healthline.com

Mohlo by se vám líbit

Jak udržet vlasy krásné a zdravé? Naordinujte jim blahodárný detox

Naše vlasy denně prochází zatěžkávací zkouškou. Působí na ně počasí, znečištěné ovzduší i vlasové produkty. Výsledkem může být matný vzhled a podrážděná pokožka hlavy. Jak udržet vlasy krásné a zdravé? Naordinujte jim blahodárný detox.
marianne.cz

Související články

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

Krása
Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend

Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend

Krása
Jak poznáte, že váš SPF krém opravdu funguje? Stačí se zaměřit na jeden faktor

Jak poznáte, že váš SPF krém opravdu funguje? Stačí se zaměřit na jeden faktor

Krása
Nejkrásnější pedikúra pro léto 2024: Barvy, které budou v sandálkách vypadat perfektně

Nejkrásnější pedikúra pro léto 2024: Barvy, které budou v sandálkách vypadat perfektně