Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak udržet vlasy krásné a zdravé? Naordinujte jim blahodárný detox

Info ikona
Vlasy detox

Naše vlasy denně prochází zatěžkávací zkouškou. Působí na ně počasí, znečištěné ovzduší i vlasové produkty. Výsledkem může být matný vzhled a podrážděná pokožka hlavy. Jak udržet vlasy krásné a zdravé? Naordinujte jim blahodárný detox.

Markéta Vörös | 15. 04. 2021

Představte si, že byste své pleti nikdy nedopřála hloubkové čištění. Co by se stalo? V zrcadle byste viděla černé tečky, ucpané póry a tvář šedou jako smog nad Ostravou. O vlasech smýšlejte stejně jako o svém obličeji. Pokožka, která je pod nimi schovaná, je stejně důležitá jako ta na obličeji. Proto byste jí měla věnovat stejně důkladnou péči.

Až k základům

Detoxikace je hloubkové čištění pomocí masáže nebo exfoliačního produktu, které pomáhá vlasovou pokožku zbavit odumřelých buněk, zmírňuje svědění a tvorbu lupů, uvolňuje póry a odstraňuje nahromaděné produkty z vlasových folikul. „Vlasové produkty zanechávají stopu, kvůli které se vlasy lámou a jsou bez lesku. Často kvůli tomu ani není možné dosáhnout požadované blond barvy,“ říká Mirka Myšička, kreativní ředitelka pražského Red Salonu, a pokračuje: „Detoxem vlasy vyčistíme a zároveň tím zjistíme, jak pod všemi vrstvami vypadají.“ Připravte se na důkladnou inspekci, po které budete mít nejlepší vlasy svého života.

Mohlo by se vám líbit

Dokonale nedokonalé vlasy à la Francie

Osvojte si tajemství pověstného francouzského šarmu. První krok? Dokonale nedokonalý účes s ofinou v hlavní roli, který vám bezpochyby zajistí obdiv okolí.
marianne.cz

Po čem vlasy touží

Troufáme si tvrdit, že vlasový detox potřebuje každý. Touto procedurou se uzdravuje pokožka hlavy, a tím pádem se zlepší i kvalita vlasů.

Krok první: pravidelné česání. Ráno, během dne i večer. Je to skvělý způsob, jak prokrvit pokožku a zahájit tak exfoliační proces. Až následně přichází na řadu produkty. Pro domácí použití můžete vsadit na řadu Scalp.Spa od Kevin.Murphy. Ta obsahuje jemný exfoliační scrub s výtažky z celeru, který pomáhá zklidňovat a detoxikovat pokožku. Spolu s šamponem s kokosovou a růžovou vodou vytváří dokonalou symbiózu.

Vynikající službu vám udělá přípravná maska na vlasy s maďarským slatinným bahnem Omorovicza. Kombinace mentolu a kafru okamžitě zklidní svědící pokožku a pomocí kyseliny salicylové ji zbaví odumřelých kožních buněk. Veškeré nečistoty a usazeniny absorbuje ještě před samotným mytím.

Tip Marianne: Pijte hodně vody. Tohle pravidlo platí nejen proto, abyste měly šťavnaté tvářičky. Nezapomínejte, že pokožka nekončí u linie vlasů.

Investovat můžete i do čisticího vlasového séra s AHA a BHA kyselinami s jasmínovým extraktem od Sunday Riley. Díky obsahu vitaminů navíc podporuje růst vlasů. Z koupelny tak budete odcházet z čistou hlavou a užijete si relaxační seanci jako v luxusním rezortu.

Baví vás vyrábění vlastních produktů? V tom případě zapátrejte ve své kuchyni. Vytvořit si můžete jednoduché detoxikační tonikum, které se skládá ze tří ingrediencí – ze šťávy z kousku zázvoru, půlky citronu a vody. Možná si říkáte, že zázvor je dobrý leda tak do čaje. Omyl! Pomáhá i vašim vlasům. Má potenciál vytvářet metabolickou stimulací teplo, a tím pomáhá pokožku léčit. Poradí si i s nadměrným vypadáváním vlasů. Směs nalijte do rozprašovače a jednou týdně ji aplikujte přímo na pokožku hlavy, vmasírujte a nechte působit přes noc. Ráno si hlavu nezapomeňte opravdu důkladně umýt šamponem.

Mohlo by se vám líbit

Nestyďte se za šediny! Španělská královna dokazuje, že šedé vlasy jsou přednost

Bojovat se šedinami v době koronavirové pandemie není jednoduché. Kadeřnické salony jsou zavřené, a tak nám nezbývá nic jiného, než sáhnout po domácím barevní vlasů. Španělská královna Letizia však zvolila odlišnou strategii. Nechala své šediny na odiv a sklízí poklony nejen od rodiny, ale od celé španělské veřejnosti.
marianne.cz