Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Slavné ženy, které stárnou do krásy aneb Nejkrásnější v padesáti

Myslíte si, že vás čekají jen přibývající vrásky a kila? Že už to lepší nebude? Ale co když to nejlepší teprve přijde? Možná taky máte spolužačku, která dnes vypadá fenomenálně, přitom dřív bývala spíš šedá myška. Nebo kolegyni v práci, které byste tipla o dobrých deset let míň, než má v občance. Žen, které stárnou do krásy, totiž stále přibývá.

Lucie van Koten | 6. 01. 2022

Krásných padesátnic je aktuálně plný Hollywood. Přitom mnohé z nich nebyly v mládí považovány za klasické krasavice. Zdály se málo prvoplánové a nedostatečně oslňující. Julia Roberts byla kritizována pro nevkus, Gillian Anderson iritovala výrazným nosem, Winona Ryder byla moc klučičí a Marcia Cross měla až příliš ostré rysy. Dnes jsou ovšem vnímány jako důkaz, že věk je jen číslo.

Pravda je, že ve dvaceti nás možná děsí vějířky kolem očí, zato o povadlých konturách nemáme ani tušení. Což bohužel platí i pro styl. V tomto věku většinou nemáme ani ponětí o tom, co nám sluší a dělá dobře. A přesně tenhle fakt ovlivňuje, zda jednou dorosteme do krásy labutí, nebo skončíme jako neviditelné „paní“.

Julia Roberts (53)

Info ikona
Julia Roberts

V dětství a pubertě byla považována za ošklivé káčátko, zdála se příliš nohatá a zubatá. Proslavila se díky Pretty Woman a roli prostitutky Vivienne by si mohla zahrát i dnes. Při pohledu na fotky, které dělí třicet let, jen stěží najdete pět rozdílů. Julia Roberts o svou krásu rozhodně nepřišla.

Naopak. S věkem zkrotila neposlušné vlny a vytříbila vkus: po padesátce je nenuceně elegantní jak v civilu, tak na červeném koberci. Spoléhá na vyváženou stravu, a i když říká, že vůbec není příznivec cvičení, čtyřikrát týdně si na ně čas udělá. Nejraději má pilates, plavání a silové posilování. „Ale,“ jak dodává se svým ikonickým úsměvem, „po devadesáti minutách jsem ráda, že to mám za sebou!“

Gillian Anderson (52)

Info ikona
Gillian Anderson

V blondýnce Gillian byste možná dnes agentku Scullyovou ze seriálu Akta X na první pohled nepoznali. Ze sympatické zrzky je totiž žena vamp! Svůj podíl na tom rozhodně má zesvětlení vlasů, díky kterému výrazně omládla.

Po čtyřicítce se také – jak sama přiznává – začala pořádně starat o svou pleť. Ve čtyřiceti měla horší kvalitu pokožky než po padesátce a právě tehdy prý konečně pochopila důležitost pitného režimu a kvalitních hydratačních krémů.

Podobně uvolněný postoj má herečka i k životosprávě a sportu. Nebazíruje na dokonalosti, takže víc než dvakrát týdně si jógu nezacvičí. Dobře jí dělá i běh, ani tady si však nepotrpí na přílišnou disciplínu. Podobně střízlivý přístup má i k dietám či striktně zdravým jídelníčkům. Přiznává však, že zadarmo štíhlou postavu nemá, většinou se snaží vyhýbat přemíře sacharidů. Jejím největším, zato poměrně častým hříchem zůstává cola.

Na co herečka nedá dopustit, to jsou každodenní ranní meditace, díky nimž zůstává mentálně fit. Gillian se přiklání k evropskému smýšlení, které na rozdíl od toho amerického hlásá, že žena může stárnout do krásy. „Myslím, že vrásky jsou u Američanů, zvláště pak lidí v L.A., vnímány jako vada. Je to škoda,“ tvrdí.

Winona Ryder (49)

Info ikona
Winona Ryder

Jedním ze zářných příkladů stárnutí do krásy z řad hollywoodských hvězd je Winona Ryder. Tuhle herečku si do své vůbec první beauty kampaně vybral Marc Jacobs, a to pár let poté, co oslavila čtyřicítku. Návrhář podlehl jejímu kouzlu a prohlásil, že její krása nestárne. Přitom byla Winona v začátcích kariéry považována spíše za klučičí typ. Mohlo za to drobné tělo, krátké vlasy i fakt, že si v civilu příliš nepotrpěla na líčení.

Herečka dodnes říká, že když má vyrazit ven s přáteli, spoléhá jen na tónované krémy s SPF a balzámy na rty. Po čtyřicítce zženštěla a zkrásněla.

Na prahu padesátky přiznává, že působí mladším dojmem, nerada však slyší lichotky o tom, že prakticky vůbec nestárne. „Samozřejmě že stárnu. Na čele mám hluboké vrásky a lidé mi říkají, ať si je jednoduše nechám vyplnit. Ale já jsem na ně dost pyšná,“ říká.

Marcia Cross (58)

Info ikona
Marcia Cross

Čas je milosrdný k Marcii Cross, herečce známé ze seriálů Melrose Place nebo Zoufalé manželky. Ve svých osmapadesáti letech si udržuje velice štíhlou postavu a mladistvý vzhled.

A to i přesto, že se matkou stala až v pětačtyřiceti, což – jak se nechala slyšet – už bylo místy vyčerpávající. Krátce po narození dvojčat vtipkovala, že občas už sice nemá energii mládí, zato spoustu životní moudrosti.

Z té čerpala i při léčbě rakoviny, kterou před pár lety prodělala, a jak sama dodává, je dnes šťastnější než kdy předtím už proto, že přežila. Pravdou je, že porod v pozdějším věku ani náročná chemoterapie se na jejím zevnějšku příliš nepodepsaly. Oněch třicet kilo, které v těhotenství přibrala, shodila do dvou měsíců, především díky józe a cvičení přímo na míru.

Marcia důrazně dbá na zdravou stravu. Z jídelníčku vyřadila veškerý fast food, polotovary, sladkosti či chemicky konzervované potraviny. Miluje čerstvé ovoce, zeleninu a suroviny nejlépe z lokální produkce (krása totiž vychází zevnitř) a potrpí si na kvalitní výživu.

Mohlo by se vám líbit

Lesk jako blesk: Propadněte letos v zimě třpytivému líčení

S prvními třpytkami jsme koketovaly už na základní škole. Tenkrát jsme sáhly po nejtřpytivějším očním stínu a proměnily svá oční víčka v jednu velkou disco kouli. Naštěstí těmto dobám odzvonilo a dnes už víme, že i se třpytkami lze vykouzlit sofistikované líčení.
marianne.cz

Související články

Krása
Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody