Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Tři produkty, které ve své kosmetické rutině opravdu potřebujete

Také si v parfumeriích a drogeriích připadáte jako Alenka v říši divů? Pokud vám jde hlava kolem z přehršle produktů, pak vás potěšíme. Vaše pleť ve skutečnosti touží pouze po třech produktech, tedy vitamínu C, SPF a retinolu.

Nespočet nových produktů, všudypřítomné reklamy a přeplněné regály v drogeriích způsobují, že se pomalu ale jistě ztrácíme v tom, co naše pleť skutečně potřebuje. A tak s vervou nakupujeme nové „zázračné“ produkty a věříme, že tentokrát už jsme skutečně našli kosmetický grál, po kterém naše pleť lační. Nemusíme snad ani dodávat, že o týden nebo čtrnáct dnů později budeme opět zběsile chodit od regálu k regálu a hledat další pečující produkt, který doma „ještě“ nemáme. Říkáte si, jak z tohoto začarovaného kosmetického kruhu ven? Možná vás překvapí, že cesta k dokonalé pleti není vydlážděna desítkou kosmetických pomocníků. Podle dermatologů nám ve finále největší službu prokazují pouze tři produkty – SPF, vitamín C a retinol!

Mohlo by se vám líbit

Kdopak by se kyselin bál aneb Jak v kosmetické rutině pracovat s kyselinami

Spojení slov kyselina a kosmetická rutina zní děsivě. Pokud ale sáhnete po správných kyselinách, konkrétně po alfa-hydroxykyselinách (AHA) či beta-hydroxykyselinách (BHA), pak vám pleť poděkuje a bohatě se vám odmění.
marianne.cz

Svatá trojice

Zkuste nahlédnout do své poličky s kosmetikou a zkontrolujte, zda jí dominuje právě pleťový krém s SPF, vitamín C a retinol. „Tyto tři produkty jsou mezi pečujícími produkty opravdu nejdůležitější. A je třeba, abyste je začlenili do své kosmetické rutiny,“ apeluje dermatoložka Justine Kluk. Obdobného názoru je také dermatolog Sam Bunting, který dodává, že pozitivní vliv této „svaté trojice“ je potvrzen i vědeckými studiemi. Samozřejmě to neznamená, že byste měli vyhodit do koše další pečující produkty, jako jsou masky na pleť nebo oleje. Pouze je třeba zdůraznit, že vzhledem k malému množství účinných látek je nepravděpodobné, že by výrazným způsobem ovlivnily stav vaší pleti.

Zaostřeno na pořadí

Hádáme, že už jste slyšeli o tom, že krém s SPF byste na svou pleť měli nanášet celoročně. „UV záření má na svědomí 90 % stárnutí pleti a studie ukazují, že opalovací krém sám o sobě nechrání před všemi volnými radikály způsobenými UV zářením,“ upozorňuje kosmetická odbornice Victoria Hiscock. I z toho důvodu byste nejprve na pleť měli aplikovat silný antioxidant, jako je vitamín C. „Právě vitamín C pomáhá chránit pokožku před poškozením volnými radikály, které jsou způsobené znečištěním vzduchu nebo slunečním zářením,“ vysvětluje Dan Isaacs. Na trhu objevíte nespočet druhů vitamínu C, avšak nejúčinnější je kyselina L-askorbová, kterou naleznete především v pleťových sérech. „Produkty, které kyselinu L-askorbovou obsahují, jsou dražší, ale vyplatí se do nich investovat,“ říká Bunting.

Při večerní rutině naopak použijte zmiňovaný retinol. Tento vitamín A je totiž hybnou silou, která dokáže zpomalit předčasné známky stárnutí. Navíc pomáhá zmírňovat poškození pleti od každodenních agresorů, rozumějte od UV paprsků. Retinol také sjednocuje tón pleti, stimuluje produkci kolagenu, působí proti akné, a především účinně vyplňuje vrásky.

Zdroj: stylist.co.uk

Mohlo by se vám líbit

Nejdůležitější ingredience, které byste měli hledat v kosmetických produktech

Pojďme nahlédnout do pomyslné kosmetické síně slávy a prohlédněme si ingredience, které vyzdvihuje do nebes nejen kosmetický průmysl, ale především jejich každodenní uživatelé. Vítejte ve světě, kterému vládne retinol, probiotika, kyselina hyaluronová, vitamín C a kyselina salicylová.
marianne.cz

Související články

Krása
Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Krása
Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Krása
Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?

Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?

Krása
Nejkrásnější šperky z KVIFF: Filmovému festivalu v roce 2024 dominovala elegance a noblesa

Nejkrásnější šperky z KVIFF: Filmovému festivalu v roce 2024 dominovala elegance a noblesa