Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Tvářenková sezóna! 7 tipů, jak netradičně nanést tvářenku na líčka

Info ikona
Tvářenka

Dlouhou dobu vládly našim kosmetickým taštičkám bronzery, které tvářenky tak trošku odsunuly až na druhou kolej. Zdá se ale, že v letošním roce si tvářenky opět říkají o pozornost a dokazují, že si zaslouží mnohem více prostoru na naši tváři.

Také už máte dost konturování obličeje za pomoci bronzeru? Zdá se, že nejste jediná! Ve jménu kosmetického i časového minimalismu se mnoho žen vrací ke starým – dobrým produktům, které na tváři působí přirozeně. A přesně k těmto produktům řadíme tvářenky! K ruce si můžete vzít nejen pudrovou, tekutou či krémovou verzi, ale také multilíčidlo, se kterým vytvoříte dokonalý look.

Pokud si říkáte, že s tvářenkami je nuda, rychle vás vyvedeme z omylu. Letošní jaro a léto ovládne nejméně sedm „tvářenkových“ trendů, které rozhodně dokazují, že s tvářenkami lze kouzlit dle vlastní libosti.

Mohlo by se vám líbit

1. Jemný proužek

Chcete make-up ve jménu přirozenosti? Pak je vám šitý na míru tento tvářenkový trend, který jemně zdůrazňuje lícní kosti, a zároveň dodává šmrnc nosu. Stačí, když tvářenku zlehka nanesete na vnější vrchol lícní kosti, a následně ve středu lícní kosti přidáte na intenzitě. Poté už stačí tvářnku jemně aplikovat na kořen nosu a máte hotovo! Voilà, přirozený look je na světě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

2. Netradiční ruměnec

Nebojte se experimentovat a alespoň na chvilku zapomeňte na všechna make-up pravidla, která jste doposud slyšela. V letošním roce totiž stále častěji budete potkávat ženy, které tvářenku aplikovaly na spodní část tváří. Zatímco v minulosti bychom si poklepaly na čelo a soudily, že dané ženy zřejmě neměly po ruce zrcadlo, aktuálně se nám tento trend velmi zamlouvá.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

3. Oválná jablíčka

Kdo z nás by netoužil po mladistvém vzhledu? Dobrou zprávou je, že přírodu můžeme ošálit právě s pomocí tvářenky. Inspirovat se můžete například u americké herečky Tracee Ellis Ross, která nedá dopustit na oválná jablíčka.

4. Výrazný look

Už dávno neplatí, že tvářenka patří pouze na tváře. Pokud toužíte po výrazném, téměř dramatickém, looku, pak veďte tvářenku přes lícní kosti až do vlasové linie. Obdobně s tvářenkou pracuje třeba i make-up artistka Katie Jane Hughes.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

5. Nezapomeňte na dekolt

Jak už bylo zmíněno v předešlém odstavci, tvářenka nepatří pouze na tváře! Vzpomeňte si na to během léta, kdy tvářenku, která vám zbyla na štětci, rovnoměrně rozetřete po dekoltu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

6. Přes rty!

Pokud jste si také zamilovaly multilíčidla, pak nezapomeňte využít všechny jejich přednosti! Například tu, že mohou skvěle posloužit i jako líčidlo rtů. Multilíčidlo tedy aplikujte na střed horního a spodního rtu, a následně rozpracujte k okrajům rtů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

7. Bronzerovo-tvářenkové hrátky

Samozřejmě nic nebrání tomu, abyste si pohrály s kombinováním tvářenky a bronzeru. Tvářenku i bronzer naneste přes lícní kosti, spánky a střed čela, a následně štětcem zapracujte tak, aby produkty do sebe splynuly.

Mohlo by se vám líbit