Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak poznáte, že váš hydratační krém odvádí dobrou práci?

Hydratovat, hydratovat, hydratovat! Tak zní kosmetická mantra, kterou bychom si během zimních měsíců měly neustále opakovat dokola. Jenže, jak poznáme, že pleť hydratujeme vhodným přípravkem, který doopravdy odvede dobrou práci?

Nepříjemný vítr, studený vzduch i výkyvy teploty. To všechno jsou faktory, které v zimě narušují kožní bariéru. Následně naše pleť nedokáže zadržovat vlhkost, což logicky vede k tomu, že přímo lační po hydrataci. Nezbývá tedy nic jiného, než svou kosmetickou poličku rozšířit o funkční hydratační krém, který pleti dodá nejen kýženou hydrataci, ale také sníží náchylnost k jejímu podráždění, a navíc obnoví kožní bariéru.

Mohlo by se vám líbit

Přizpůsobte kosmetickou rutinu svému menstruačnímu cyklu

Jeden týden si užíváte dokonalou pleť bez jediné chybičky, zatímco následující týden vidíte jednu nedokonalost vedle druhé. Náhoda? Nemyslíme si!
marianne.cz

Červené vlajky, které odhalí nevhodný hydratační krém

Každá pleť je jiná, a tak se může stát, že i hydratační krém s vytříbenými ingrediencemi vám jednoduše „nesedne“. Dávejte si tedy pozor na čtyři známky toho, že váš hydratační krém nefunguje tak, jak má.

1. Pálení

S některými kosmetickými produkty je jemné mravenčení neodmyslitelně spjato. Pravdou ale zůstává, že nanesení hydratačního krému by za žádných okolností nemělo vést k pálení, svědění nebo již zmiňovanému mravenčení. Pokud se tak stane, znamená to, že hydratační krém není kompatibilní s vaší pletí nebo jste citlivá na jednu nebo více složek.

Nezbývá nic jiného, než se poohlídnout po novém hydratačním krému, jehož složení je šetrné k citlivé pokožce. V ideálním případě požádejte kosmetickou poradkyni o několik vzorečků, ze kterých následně vyberete svého favorita.

2. Akné

Objevuje se v posledních týdnech na vaší pleti akné? Možná vás překvapí, že za viníka lze považovat i hydratační krém, respektive komedogenní látky. Pokud jste pojem komodogenní látky ještě neslyšely, pak se ničeho neděste. Nejčastěji jde o oleje a tuky, případně mastné alkoholy nebo stabilizátory, které se přidávají do kosmetických produktů. Bohužel, právě komodogenní látky mohou ucpat póry, což nevyhnutelně vede k tvorbě akné.

Poohlédněte se tedy po hydratačním krému, který má na etiketě napsáno „bez oleje“. V jeho složení byste následně měly najít složky, jako je glycerin, med, aloe vera, alantoin nebo kyselina mléčná.

Info ikona
Krém

3. Drolení make-upu

Všechny víme, že hydratační krém bychom měly používat také před nanesením make-upu. Pravdou ale zůstává, že v některých případech může make-up na našem obličeji vytvořit žmolky, případně se drolit. Pokud vám přijde, že hydratační krém není s vaším make-upem největší kamarád, opět se vyplatí sáhnout po jiném typu krému.

Problém zřejmě spočívá v tom, že krém je až příliš hustý, tudíž se v parfumerii poohlédněte po hydratačním produktu s gelovou strukturou.

4. Suchá pleť

Používáte pravidelně hydratační krém, a přesto máte pocit, že nevidíte změnu? Zdá se, že vaše pleť potřebuje extra hydrataci, a tak si pořiďte produkt, který obsahuje více hydratačních složek. Určitě se vyplatí, když hydratační krém bude obsahovat složky, jako je glycerin a kyselina hyaluronová, které jsou považovány za ideální zvlhčující prostředky.

Mohlo by se vám líbit

Péče o pleť v zimě? Máme pár tipů!

Zimní období je v plném proudu a sním přichází i doba, kdy bychom se měli o naši pleť starat více než kdy jindy. Topení, sníh, mráz či časté střídání tepla a zimy se totiž na naší pokožce podepisuje. Tyto tipy vám pomohou přečkat zimu s krásnou a zdravou pletí.
marianne.cz

Související články

Krása
7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

Krása
Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Krása
Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Krása
Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?

Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?