Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Už jste slyšeli o korejské manikúře?

Info ikona
Manikúra

Někdo nedá dopustit na klasický lak na nehty, jiný experimentuje s gelovými či akrylovými nehty. Pokud byste ale v devadesátých letech vyrůstali v Jižní Koreji, pravděpodobně by vaším nehtovým spojencem byla rostlina jménem netýkavka.

Říkáte si, co má netýkavka společného s nehtovým designem? Pro našince pramálo, pro Korejky mnoho. Už v dobách minulých Korejky spoléhaly na výraznou barvu květů netýkavky, které následně v hmoždíři rozdrtily. Posléze už stačilo vzniklou pastou potřít nehet a mandarinkově oranžové nehty byly na světě!

Výhodou této manikúry je bezesporu fakt, že na nehtech vydrží neskutečně dlouho. Žádný odloupaný lak, žádný odrostlý gel lak. A vzhledem k tomu, že netýkavka neroste po celý rok, kolovala v Koreji zajímavá pověra: „Pokud vám barva na nehtech vydrží až do prvního sněžení, vezmete si svou pravou lásku.“

Mohlo by se vám líbit

Korejská manikúra v moderním hávu

Nebojte se, v dnešní době už nemusíte sbírat květy netýkavky a pracně je drtit. Ve specializovaných korejských obchodech nebo na e-shopech najdete manikúrní sady obsahující prášek netýkavky. Po otevření stačí prášek smíchat s vodou, a pak už nezbývá nic jiného, než za pomoci štětečku nanést barvu na nehty. Výsledkem jsou mandarinkově oranžové nehty, které pro více lesku můžete přetřít bezbarvým lakem. Mimochodem, před nanesením barvy nezapomeňte zatlačit nehtovou kůžičku. Jedině tak předejdete tomu, že barva nebude na místech, na kterých nechcete.

Balsam Dye v Česku

Při našem pátrání na internetu jsme v České republice nenašli kosmetický salón, který by nabízel korejskou manikúru s názvem tzv. balsam dye. Přesto platí, že na zahraničních e-shopech lze zakoupit zmiňovaný prášek z rostliny netýkavka, díky kterému docílíte dokonalé korejské manikúry. A pokud se bojíte experimentování s netýkavkou, doporučujeme korejskou manikúru nahradit oranžovým lakem. Sice nemá tak dlouhou životnost, zato ale víte, jak s ním správně pracovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit