Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Zchlaďte svou tvář! Masky na obličej s chladivým efektem jsou hitem léta

Info ikona
maska

Během vlny veder hledáme jakékoliv osvěžení! Někdo tráví horké dny v bazénu, jiný nedá dopustit na studené nápoje a kosmetičtí nadšenci zase experimentují s chladivými maskami na obličej.

Zchladit se! Tak zní mantra posledních dnů, kterou si většina z nás neustále opakuje. Dobrou zprávou je, že tělo můžeme zchladit hned několika způsoby – od studené koupele, vychlazeného nápoje až po aplikaci kosmetiky s chladivým efektem. A právě poslední zmíněná kategorie zřejmě nadchne všechny, kteří rádi zkouší nové kosmetické produkty. Jako na zavolanou totiž kosmetické značky čím dál tím častěji představují masky na obličej s chladivým efektem, které jsou ideálním pomocníkem v tropických dnech.

Mohlo by se vám líbit

Vedra vs. pleť

Neustálé pocení, neutuchající smog i okolní vlhkost naší pleti dvakrát neprospívá. Stejně tak se nemůžeme divit tomu, že naše pleť je během horkých dnů červená. Jde totiž o přirozenou reakci těla, které touží po jediném – ochladit se. A tak krev, směřující na povrch pokožky, funguje jako jakýsi radiátor, který rychleji odvede teplo. Ruku v ruce s pocením ale přichází také dehydratace pleti, kvůli které pleť vypadá vysušeně a bez života. V takovou chvíli nezbývá nic jiného, než se vrhnout do nápravy škod, které vysoké teploty na vaší pleti napáchaly. Skvělým pomocníkem vám v tomto ohledu budou právě masky na obličej s chladivým efektem, které vás nejen příjemně osvěží, ale zároveň odvedou velký kus (nejen hydratační) práce.

Jak vybrat vhodnou masku?

Máte rádi textilní masky, nebo dáváte přednost tekutým maskám na obličej? Chcete masku, která vás nejen osvěží, ale také vaši pleť dostatečně vyživí? Nebo vám jde primárně jenom o chladivý efekt? Přesně takové otázky si zodpovězte ve chvíli, kdy vyrazíte vstříc kosmetickým e-shopům nebo kamenným prodejnám. Pokud toužíte výhradně po chladivém efektu, pak doporučujeme pořídit gelovou obličejovou masku, kterou si můžete dát do mrazáku, a následně si opakovaně vychutnávat chladící efekt. V případě, že od masky na obličej očekáváte větší zázraky, pak se poohlédněte po chladících maskách, které vaši pleť zároveň zhydratují a vyživí. Krok vedle neuděláte ani s maskami, které se aplikují večer a svou práci „odvádí“ během noci.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit