Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Zmírní projevy stárnutí pleti a zbaví vás akné! 4 pádné důvody, proč pravidelně chodit na kosmetiku

Info ikona
Krása

Pro některé ženy je profesionální kosmetické ošetření pravidelnou a příjemnou zkrášlovací rutinou, jiné dámy si kosmetiku dopřávají jen svátečně. Existuje ale nespočet velmi dobrých důvodů, proč byste kosmetičku měly navštěvovat pravidelně.

Poznáte svou pleť do hloubky

Správná kosmetička vás seznámí s požadavky vaší pleti. Co žena, to unikátní pokožka, od které se odvíjí správný výběr produktů i kosmetických postupů. První návštěva kosmetičky se proto většinou nese v duchu diagnostiky pleti a konzultace.

Budete si povídat o tom, jaké přípravky používáte, v jakém pořadí a také přijde na přetřes vaše ranní a večerní rutina. Buďte k sobě i ke kosmetičce upřímné, jedině tak docílíte dlouhodobých a viditelných výsledků. Pokud tedy používáte ty nejlacinější přípravky a očekáváte od nich maximální výkon, kosmetička vás nejspíš vyvede z omylu.

Mohlo by se vám líbit

Nenápadná kosmetická chyba, kterou dělá většina z nás

Používáte kvalitní kosmetické produkty s vytříbeným složením, a přesto vaše pleť nezáří na míle daleko? Možná děláte jednu z nejzákladnějších kosmetických chyb – kosmetiku skladujete na špatném místě!
marianne.cz

Zajistíte důkladné čištění pleti

Jednou ze stěžejních fází každé kosmetiky je hloubkové čištění pleti. Takové si totiž doma sama neuděláte. Tento argument je jedním z nejsilnějších, proč byste měla kosmetičku pravidelně navštěvovat.

Důkladné čištění pleti ocení nejen ženy s normální pletí, ale nejvíce jej uvítají dámy či slečny trpící akné. Profesionální kosmetičky totiž umí ošetřit akné takovým způsobem, že se ho dokážete v dlouhodobém horizontu zbavit úplně. Navíc vám poradí, jak nevzhledným pupínkům předcházet, nebo jaké přípravky používat, aby se jejich výskyt omezil. 

Zamezíte projevům stárnutí

Věřte nebo ne, pravidelná návštěva kosmetičky napomáhá zmírňovat projevy stárnutí pleti. Součástí kosmetické péče je mnohdy také několikaminutová masáž spojena s nejrůznějšími olejíčky a séry, které kosmetička důkladně zapracovává do pleti. Díky tomu bude vaše pokožka přímo zářit. Kombinace intenzivní masáže, která kůži prokrví spolu s výživnými přípravky vytváří jedinečné kouzlo, jenž při pravidelném opakování skutečně přináší výsledky.

Každá kosmetička vám poví, že pokud chcete proces stárnutí zpomalit, a pomoci tak pleti v jejím úsilí, měly byste věnovat náležitou péči nejen samotné kosmetice, ale také životnímu stylu. Proto se snažte vypít alespoň 2,5 litru vody denně a zaměřte se na vyvážený a pestrý jídelníček. Strava a pitný režim má totiž opravdu velký vliv na stav vaší pleti.

Info ikona
Kosmetička

Dopřejte si chvilku pro sebe

Na kosmetiku se většina žen těší, protože jim přináší potěšení i odpočinek. Na několik desítek minut ulehnete na pohodlné lehátko, ponoříte se do uklidňujících zvuků či relaxační hudby a necháte se opečovávat profesionálem. Jistě, musíte také přetrpět pár nepříjemných chvilek, které bývají spojené s vytrháváním obočí či čištěním pleti. Za odměnu vás ale poté čeká uvolňující masáž a lehký polospánek s maskou na obličeji.

Najít si v rušném světě a pracovním shonu pár chvilek pro sebe může být celkem fuška. Pokud ale do svého nabytého programu zařadíte jednou měsíčně návštěvu kosmetičky, můžete se těšit nejen na hodinku pro sebe, ale na několik dalších skvělých benefitů.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit

Kosmetika bez vody: Trend, nebo budoucnost?

Schválně si přečtete složení svých oblíbených kosmetických produktů. Ve výčtu ingrediencí najdete na prvním místě vodu. Ale možná to bude brzy minulost. Trend kosmetiky bez vody pleti sluší, a navíc nabízí ekologický benefit jako bonus.
marianne.cz