Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Navštivte s námi ikonický dům z filmu Láska nebeská

Info ikona
Dům z filmu Láska nebeská

Modrý dům v londýnské čtvrti Notting Hill si zahrál domov postavy, kterou ztvárnila Keira Knightley ve filmu Láska nebeská a my vás exkluzivně zveme na návštěvu jeho interiéru.

Terezie Benoni | 9. 02. 2024

Nacházíme se na jedné z nejznámějších ulic v okouzlující čtvrti Notting Hill. Dům je známou filmovou lokací a celá ulice je často navštěvována turisty. A díky viktoriánským pouličním lampám, kovaným balkonům a pestrým fasádám rychle pochopíte proč. Domek z filmu Láska nebeská patří mezi stavby označované jako „mews“. Ty se stavěly v 18. a 19. století a původně sloužily jako stáje pro koně, nad kterými mělo malé byty služebnictvo. Dnes mews slouží těm, kteří chtějí bydlet v centru Londýna a s vlastním vchodem v klidném komunitním prostředí. Díky tomu, že se nacházejí v pěší vzdálenosti od krásných parků, obchodů, prvotřídních restaurací, ale v krásné ulici, často bez dopravního ruchu, považují mnozí domy typu mews za ideální způsob, jak se dá plnohodnotně žít i v takové metropoli, jakou je Londýn.

Galerie: Dům z filmu Láska nebeská
Mohlo by se vám líbit

Tradice se potkává s moderním

Interiér tohoto slavného domu byl nedávné přetvořený interiérovou designérkou Rosie Blossom. Dočkal se nové kuchyně od společnosti deVOL kitchens a také nové terasy s úžasným výhledem na okolní Notting Hill. V kuchyni se ještě na chvilku zastavme. Jedná se totiž o prostornou místnost, kde je na jedné straně jídelní kout, zatímco na druhé pohodlné posezení u televize. Kuchyňské skříňky mají krásný tmavě zelený odstín. Doplňuje je klasická mramorová pracovní deska a sporák La Cornue. V prvním patře domku se nachází útulný obývací pokoj. Tradičně zařízený interiér zvýrazňuje prosklená masivní stěna a dodává mu eklektický ráz. Stěny zdobí tapety, které přidávají další texturu a starají se o hřejivou atmosféru. Hlavní ložnice se může pochlubit volně stojící viktoriánskou vanou a přilehlou praktickou  šatnou. Velká střešní terasa slouží jako další obývací pokoj v hezkém počasí.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: www.shootfactory.co.uk

Zdroj článku