Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Pro svou sestru navrhla skvostný dům uprostřed zahrady

Info ikona
Pro svou sestru navrhla skvostný dům uprostřed zahrady

Tato návštěva je plná emocí a elegance. Designérka Polly Harbison své sestře a její rodině navrhla velkolepý dům, který reaguje na jejich lásku k přírodě, umění a k barvám.

Terezie Benoni | 23. 11. 2023

Zahradní dům v Lindfieldu stojí na severním pobřeží Sydney. Inspirovaný severoitalskými paláci ho navrhla studia Polly Harbison Design a Arent & Pyke. Polly pro svou sestru vymyslela velkolepý dům, která navozuje pocit klidu, je zcela nadčasový a zdůrazňuje vášeň majitelů pro přírodu, umění a barvy. „Podlahová plocha domu není velká; pokoje však nabývají větší velikosti se stoupajícími stropy,“ vysvětluje Harbinson. Proporce domu se mění zejména v přední části domu, kde veliká okna otevírají novou přístavbu. Právě ta je vizuálně ale i prakticky spojená s okolní zahradou. „Velkoformátová okna vytváří iluzi, že byste se mohli téměř dotknout konce zahrady, který je vzdálený 100 metrů,“ pokračuje Harbinson.

Galerie: Dům pro sestru
Mohlo by se vám líbit

Kuchyň srdcem domova

Nové kuchyňské nádvoří najdeme na místě, kde se protíná stávající budova s novou přístavbou. Právě zde se citlivě prolíná staré s novým. V přední části staré budovy jsou dětské pokoje a obývací pokoj, zatímco v přístavbě je hlavní ložnice s vlastní koupelnou, další společná obývací část je orientovaná do zahrady. „Při hledání základní konceptu tohoto domu jsme se orientovali na nadčasovost, klid a útěk od všedních starostí,“ říká Juliette Arent ze společnosti Arent & Pyke. „Ačkoli v interiéru najdete prvky patřící od Jižní Ameriky až po severní Itálii, je tu i něco ryze australského,“ dodává Sarah-Jane Pyke. Spolu s Arentem je spoluředitelkou slavného studia interiérového designu. Při svém návrhu čerpali inspiraci z opojné směsi stromů a květin v zahradě, což se otisklo v bohatém koktejlu barev a textur, které se objevují v interiéru domu. Tmavě zelené a vínové truhlářské prvky atypicky ladí s kostkovanými bílými a zelenými teracovými podlahami, medovým dřevem a mramorem. Místo pocitu přeplněnosti materiály ale získáte pocit klidu a originálnosti. Zahradní dům je tak radostným prostorem, kde najdeme řadu protichůdných stylů.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Polly Harbison Design, Arent & Pyke, archdaily.com

Zdroj článku