Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Mladí manželé postavili svůj vysněný domek na stromě

Info ikona
Domku na stromě nic nechybí

Na stavbu použili místní materiály, zapojili širokou rodinu i přátelé. Výsledkem je klasický rodinný dům s jediným rozdílem. Je totiž na stromě.

Terezie Benoni | 8. 03. 2023

Kati a Darin Robison jsou typičtí obyvatelé Montany, kteří zde žijí po generace. Proto zcela oddaně milují zdejší přírodu a chtějí si ji maximálně užívat. „Rádi jezdíme na lodích, milujeme snowboarding, běh na lyžích, zahradničíme a snažíme se držet krok s našimi dvěma malými syny. Podařilo se nám koupit odlehlý pozemek v přírodě, který byl pro stavbu našeho vysněného domku ideální,“ popisuje Kati.

Galerie: Domku na stromě nic nechybí

Projekt byl jedno velké dobrodružství

V Americe běží populární show nazvaná The Treehouse Guys, kdy tým zkušených tesařů staví stromové a jiné atypické stavby. Pro Kati a Darina to byla skvělá příležitost a skutečně byli do soutěže vybráni. Během šesti týdnů byl domek postavený. Po skončení pořadu byla ale dřevostavba ponechaná bez vnitřních úprav a infrastruktury. Cílem bylo vytvořit z domku klasické bydlení s dvěma vybavenými koupelnami, teplem a klimatizací. Do finálních prací se manželé pustili za podpory rodiny a přátel. „Použili jsme kombinaci nových materiálů z místních zdrojů a část starších kusů, abychom navodili autentický pocit rustikální Montany,“ vysvětluje Darin. „Celý tento projekt byl skutečným dobrodružstvím v každém slova smyslu a strávili jsme u něj každou minutu od začátku až do konce. Dali jsme do projektu hodně ze sebe, aby se nám podařilo naši vizi ztvárnit.“

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku