Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Představitelka doktorky Quinnové strávila desetiletí za branami anglického panství a my můžeme nahlédnout do pohádkového interiéru

Herečka Jane Seymour vlastnila 400 let staré panství po dlouhá desetiletí a pronajímala ho řadě rockových kapel k nahrávání. Do interiéru se tak podívaly kapely jako Radiohead nebo The Cure. Toto majestátní venkovské sídlo dnes hledá nového majitele a my se můžeme podívat, v jakých ložnicích nestárnoucí hvězda televizních obrazovek usínala.

Terezie Benoni | 12. 06. 2024

Panství St. Catherine’s Court se nachází na okraji anglického města Bath. Vznik ojedinělé stavby se datuje kolem roku 1591. Slavná herečka se stala jeho majitelkou v 80. letech 20. století, kdy se sem nastěhovala se svým tehdejším manželem Davidem Flynnem. Herečka si panského sídla všimla při natáčení televizní minisérie „Jamaica Inn“ v roce 1982. „Měli jsme zde jeden den natáčení a s Davidem jsme se do tohoto místa zamilovali,“ řekla pro magazín Architectural Digest v roce 1991. Dvojice provedla potřebnou renovaci nemovitosti. Honosné panství starší více než 400 let se rozkládá na 14 hektarech a v hlavní budově je 11 ložnic. Během následujícího manželství s filmovým režisérem Jamesem Keachem herečka dům často pronajímala jako filmovou lokaci nebo nahrávací studio. V letech 1994 a 1995 zde kapela The Cure nahrála album „Wild Mood Swings“. Frontman kapely Robert Smith tehdy prý požádal svého agenta, aby hledal domy s dostatkem ložnic pro kapelu a dostatečným prostorem pro veškeré nástroje a zázemí. Smith v domě strávil měsíc před samotným natáčením, aby zde postavil dokonalé nahrávací studio. A zdaleka nebyli jediní, kdo si toto jedinečné místo zamilovali. Mezi roky 1996 a 1997 zde nahráli Radiohead většinu alba „OK Computer“. Nahrávání probíhalo v tanečním sále, který díky své velikosti a akustice sloužil jako hlavní studio. Dalšími ze slavných obyvatel byla kapela New Order a zázemí panství využil také zpěvák Robbie Williams.

Galerie: Panství patřící Jane Seymour

Čtěte také: Herečka Vlastina Svátková si do svého domu všechno vybrala sama a výsledkem je osobitý a elegantní interiér

Jedna si zamilovala uvolněný boho styl, který po prázdninách vyloženě křičí, druhá sáhla po osobité eleganci, která nikdy neomrzí. Nahlédněte do atypického pražského podkrovního bytu s útulnou terasou a do kouzelného domu uprostřed meditativní zahrady.

Okouzlující interiér i přilehlé nekonečné zahrady

Interiér je neméně krásný a impozantní jako exteriér zámku. Jsou zde zdobené stropy se složitými řezbami, pokoje obložené dřevem, masivní krby, kazetové stropy a staré dubové podlahy.  K dispozici jsou tři kuchyně – rodinná kuchyně, profesionální kuchyně a zahradní kuchyně. Je zde hned několik obývacích pokojů, salon, který se v současnosti používá jako domácí kino, formální jídelna, pracovna, taneční sál, hudební místnost, vinárna a nechybí ani kouzelná oranžerie. Dům obklopuje 14 hektarů zahrad, které  pomohla navrhnout Gertrude Jekyll, jedna z nejvýznamnějších zahradních designérek 20. století. „V hrabství Somerset je řada krásných domů a zahrad,“ napsala o  St. Catherine’s Court v roce 1906 pro vydání časopisu Country Life. „Ale žádná z nich nemůže konkurovat kouzlu tohoto nádherného místa,"  dodává. V areálu je tisová alej, jednotlivé části zahrad a terasy propojují staletá kamenná schodiště, nechybí bylinné  a květinové záhony, jablečný sad, louky s divokými květy, tenisový kurt a stáje. K dispozici je také samostatná kamenná chata s pěti ložnicemi a menší chata se třemi ložnicemi. Jane Seymour údajně dům prodala v roce 2007 a současní majitelé od té doby vrátili panství a zahradám jejich původní nádheru.

Čtěte také: Petr Fiala a jeho žena Petra citlivě zrekonstruovali měšťanský dům v samém srdci Poděbrad

Přímo na náměstí lázeňského města Poděbrady je nově zrekonstruovaný dům, který tu ale stojí už dlouhá staletí. Než se do rozsáhlých oprav Fialovi pustili, netušili, že nakonec budou muset vybourat celý interiér domu včetně stropů a stěn.

Zdroj: www.mansionglobal.com

Zdroj článku

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Lidé a místa
Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Byt
Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Byt
V srdci Brna zrekonstruovali byt, který je promyšlený do posledního detailu a každému jeho elegance vyrazí dech

V srdci Brna zrekonstruovali byt, který je promyšlený do posledního detailu a každému jeho elegance vyrazí dech