Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Světlé skandinávské bydlení módní návrhářky Aylin Koenig

Info ikona
Světlé skandinávské bydlení módní návrhářky Aylin Koenig

Úspěšná podnikatelka žije se svým mužem v Hamburku. Jak sama říká, domov je pro ni útočištěm, kde relaxuje, ráda přivítá své přátelé a užívá si svobodu. Nechte se inspirovat interiérem, který je plný světlých tónů a vytříbeného designu.

Terezie Benoni | 8. 01. 2023

Aylin Koenig je zakladatelkou úspěšné módní značky nesoucí její jméno. Když zrovna se svými kolegy nepracuje na nových projektech, užívá si procházky se svou fenkou Summer. „Když se vzbudím, jdu do koupelny, abych se osvěžila a připravila se do celodenní práce. Potom mám 15–20 minut "času pro sebe" - následně si sedám s kafíčkem v naší zimní zahradě a jen relaxuji, sbírám energii,“ vypráví Aylin, která si v minulém roce zřídila v Hamburku také svou kancelář, kam pravidelně dochází.  „Domov je mým soukromým útočištěm. Zde raději jen relaxuji, zvu přátele na společný večer a užívám si svobodu a prostor navíc, který nám poskytuje balkon a zimní zahrada. Pokud jde o kancelář, tak i tam zvu své známé, ale hlavně se setkávám s klienty, byznys partnery a novináři. Tento prostor využívám jako místo pro fotografování. Jsem ráda, že si můžu vybrat, zda chci zůstat doma a pracovat z mé soukromé oázy, nebo raději z kanceláře,“ pochvaluje si. „Velmi ráda pracuji ze zimní zahrady, výhled do okolí je fantastický. Když mám volno ráda trávím čas na balkoně – pro mě není nic krásnějšího než slunce a závan čerstvého vzduchu. Vzhledem k povaze mé práce mnoho času také trávím s mobilem, proto je pro mě pohodlná pohovka absolutní nezbytností!“

Galerie: Domov Aylin Koenig
Mohlo by se vám líbit

Minimalismus a jednoduché tvary

Pro Aylin je velmi důležité oddělit práci a svůj soukromý život, o to víc, že je známou influencerkou. V práci ji také pomáhá manžel Tobi, který její svodný kreativní přístup doplňuje o potřebnou logiku a strukturovanost. „Jsem ráda, že se tak doplňujeme,“ pochvaluje si Aylin, která se ráda obklopuje světlými barvami a přírodními materiály. Při zařizování se podle svých slov často inspirovala také na stránkách Westwing.  „Vždy jsem byla zastánkyní minimalismu a jednoduchých tvarů. Tlumené barvy vyzařují klid. Pomáhá mi to soustředit se na práci. Právě proto jsem oddělila pracovní život od soukromého tím, že jsem se rozhodla mít vlastní kancelář. Home Office samozřejmě má i své výhody, ale spolu s Tobim jsme si všimli, že upřednostňujeme, když má všechno své jasně vymezené místo a čas. Je to samozřejmě velmi individuální. U nás hrozilo nebezpečí, že budeme pracovat i o víkendech, nebo pozdě večer, tak jsme se rozhodli pro radikální řešení,“ směje se Aylin.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku