Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Znáte textilní stěny? Zakryjí nevzhledné kabely, tlumí hluk, a hlavně dodají interiéru šmrnc

Info ikona
Znáte textilní stěny? Zakryjí nevzhledné kabely, tlumí hluk, a hlavně dodají interiéru šmrnc

V Evropě se látky na stěnách využívali už ve středověku a velký boom u nás zažívaly za funkcionalismu. Na historické využívání textilu v interiéru navazuje česká značka Smart Walls, která tradici posouvá blíže do současnosti.

Terezie Benoni | 14. 10. 2021

Obnovit využití textilu v interiéru si předsevzala česká značka Smart Walls. Spolu s přední stylistkou a někdejší ředitelkou pražského Fashion Weeku  Olou Křížovou na Designbloku poprvé představili kolekci představených textilních stěn, které navazují na aplikaci látek v československých domácnostech za První republiky a pomáhají vyřešit časté akustické i estetické problémy. Nejnovější kolekce navazuje na zdobnost Benátek a najdeme zde odkaz na minimalistickou interpretaci sametu, leštěných ploch a těžkých rób, jejichž společným jmenovatelem je šedá paleta. Čtveřice modelů je inspirovaná bohatým uměleckým dědictvím Itálie – od tradičních ornamentů a karnevalů až po bienále soudobého výtvarného umění a architektury.

 

Galerie: Originální a elegantní textilní stěny
Mohlo by se vám líbit

Nejen estetické ale i praktické

Předsazené napínané stěny dokáží místnost zútulnit, propůjčit jí šmrnc a vyjádřit osobnost majitele. Struktura tkaniny je příjemná na pohled i na dotek a díky vypnutí textilu do speciálního rámu jsou tvary vždy dokonale přesné. Stěny i podhledy dlouhodobě odolávají prověšení a vytváří perfektně rovný povrch stěn – oproti třeba tapetám. Možnosti jejich užití jsou široké: od stěn, stropů a podhledů po dělící příčky a závěsné panely. Kromě nejnovější kolekce jsou textilní stěny k dostání také v neutrální barevnosti, s potiskem dle přání nebo v různorodé formě příček či podhledů. Kromě estetických, mají stěny i řadu praktických výhod. Mimo jiné předsazeným řešením ucelíte nepravidelné zdi, zakryjete nevzhledné kabely nebo vytvoříte multifunkční nástěnku. Vypnutí textilie do neviditelného rámu umožňuje nevídaný rozsah až do 10 metrů a vyhotovení geometrických, obloukovitých či jakýchkoli jiných formátů podle přání. Textilní stěny dokážou odstranit akustické nedostatky a skvěle pohltí zvuk. Výhodou je také snadná instalace, která proběhne  během chvíle a bez znečištění. Instalaci zajišťuje tým zkušených řemeslníků.

Mohlo by se vám líbit