Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Vytvořte svým dětem dokonalý pokojíček, přínášíme pořádnou dávku inspirace!

Také často zaháníte děti do pokojíčků, aby si raději než v obývacím pokoji nebo v kuchyni, hrály tam? Zařiďte jim takový pokojíček, že ho nebudou chtít opustit.

Terezie Benoni | 2. 09. 2023

Známe to všichni. Hračky po celém domě, děti si hrají na třech místech najednou. S každými narozeninami a Vánocemi hraček přibývá geometrickou řadou a už zkrátka nevíme, kam s nimi. Nabízíme pět osvědčených tipů, jak si s dětským pokojem poradit tak, aby byl vkusný, praktický a děti ho milovaly.

1. Vše má své místo

Základem toho, aby nám bylo někde dobře, je pořádek a přehled o tom, kde máme své věci. Udělat pořádek v hračkách je logisticky snad ta nejnáročnější disciplína. Osvědčily se nám ale některé kusy nábytku, které by neměly v dětském pokoji chybět. Je to určitě knihovna, která musí být v takové výšce, aby si malý čtenář snadno mohl pro knížku sáhnout. Na různé druhy hraček jsou ideální policové díly s různými látkovými nebo proutěnými koši. Plyšáky snadno uklidíte do truhly, která může být látková, proutěná nebo dřevěná. Praktické jsou i látkové koše určené na prádlo. Lego a různé stavebnice zbavte originální obalů a ponechte si pouze návod, přesypte je do uzavíratelných průhledných boxů a srovnejte buď do nějaké truhly, pod postel nebo na police. Tak budete mít vy i děti dokonalý přehled o tom, kde co je a hra se nemusí zdržovat zbytečným hledáním.

Info ikona
Vytvořte svým dětem dokonalý pokojíček

2. Pohodlná postel

Postel, kde se děti cítí pohodlně a bezpečně, je absolutní základ. V nabídce řady obchodů jsou dnes rostoucí postele, které zkrátka prodlužujete s věkem dítěte. Jejich design je zcela nadčasový a vydrží do dospělosti. Když pokoj sdílí víc děti, nebojte se nad postýlky připevnit látkový závěs nebo baldachýn. Nebudou se tak rušit, když jedno z dětí ještě nebude chtít spát a druhé ano. Různé textilní baldachýny jsou nejen krásné na pohled, ale dětem dokážou vytvořit pocit bezpečí, a tak se vyvarujete častých nočních návštěv v dospělácké ložnici. Nezapomeňte vždy k posteli připevnit lampičku, ideální bude i noční světýlko.

Mohlo by se vám líbit

Bydlení s Kate Moss na stěně

V dokonalé rovnováze mezi ruchem města a potřebným soukromím stojí rohový dům s bytem ve druhém patře. S třímetrovými stropy a dobovými detaily vytváří dokonalé kulisy pro tolik potřebný odpočinek.
mariannebydleni.cz

3. Pracovní stůl

Děti milují vyrábění a tato bohulibá činnost je zabaví na dlouhé hodiny. Nezapomeňte jim proto v pokoji vytvořit vhodné zázemí. Psací stoly se dnes vyrábí podobně rostoucí jako postele, a tak může vaše ratolest vydržet s jedním kusem nábytku celé dětství. U psacích stolů se osvědčilo pořídit k nim rovnou i úložné prostory na psací potřeby a bloky. Stůl musí být vždy dobře osvětlený. Ideální je umístění co nejblíže oknu, když to není možné, je dobré pořídit nastavitelnou stolní lampičku.

Galerie: Ty nejkrásnější dětské pokojíčky
Mohlo by se vám líbit

Doma nemá jedinou věc navíc

Pro Hannah Beaumont je zásadní udržitelný životní styl. Nejenže na něm založila své podnikání v textilním průmyslu, ale na udržitelných základech vybudovala i svůj vlastní domov.
mariannebydleni.cz

4. Útulné doupě

Také jste jako děti neustále stavěly různé bunkry a domečky pod stolem? Vytvořte takový koutek dětem i v jejich pokojíčku. Látkové teepee je možné snadno vyrobit doma ze čtyř dřevěných násad na košťat a kusu látky. Závěsný baldachýn se dá zase ušít z gymnastických kruhů. Domečky ze všech druhů materiálů, všech barev i velikostí dnes snadno pořídíte. Ne vždycky děti baví neustále, tak raději vyberte nějaký snadno demontovatelný. Za pár stovek je k dostání domeček z kartonu, který si děti mohou samy pokreslit. Až je omrzí, uklidíte ho za pár minut.

Mohlo by se vám líbit

V hlavní roli schodiště

Rekonstrukce klasického londýnského bytu dostala moderní šmrnc v podobě výrazného levitujícího červeného schodiště, které dokonale zapadlo do secesních kulis.
mariannebydleni.cz

5. Kreativní prostor

Dětský pokoj by měl především podporovat fantazii a ještě na pár let děti udržet v pohádkovém světě, kdy za ně všechny starosti řešíme my, dospělí. Vkus dětí se také může měnit, proto se jejich aktuální oblíbené motivy mohou objevit na snadno obměnitelném textilu, obrázcích na zdi, pořídit můžete také zajímavé tapety. Ať už máte doma malého rytíře, vílu či princeznu, podpořte je v jejich příbězích, ikdyž se váš osobní vkus třeba liší. Nemusí to zákonitě znamenat, že když nejste milovníky růžové, převlečete dětský pokoj právě do této barvy. Prolistujte naší galerii a inspirujte se, jak je možné zařídit dětské pokoje s vkusem.

Mohlo by se vám líbit

Využili neforemné šikminy i nepraktické rohy

Dříve nebytové prostory v horním patře starého domu potřebovaly radikální zásah, aby se mohly proměnit ve funkční a útulný domov pro mladou rodinu.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku

Související články

Inspirace
Svým dětem zařídila ty nejkouzelnější dětské pokoje: Starý nábytek natřela, spoustu věcí ušila a něco málo přikoupila

Svým dětem zařídila ty nejkouzelnější dětské pokoje: Starý nábytek natřela, spoustu věcí ušila a něco málo přikoupila

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit