Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

5 zimních kousků, které nikdy nevyjdou z módy

Info ikona
Kabát

Nebaví vás sledovat módní trendy? Chcete mít ve svém šatníku kvalitní kousky, na které se můžete spolehnout po několik sezón? Pak na nic nečekejte, a pořiďte si pět základních zimních kousků oblečení, které vás uhranou svou nadčasovostí.

Móda je hra, a tak záleží jenom na nás, jak k ní budeme přistupovat. Někoho baví sledovat módní trendy, nakupovat podle outfitů známých osobností nebo influencerek, jiný nedá dopustit na kapsulový šatník, v jehož útrobách najdeme nesmrtelné kousky.

Pokud se řadíte do druhé skupiny lidí, pak pro vás máme pětici oblečení, do které se vyplatí investovat. Přísaháme vám totiž, že tyto kousky s vámi zestárnou.

Mohlo by se vám líbit

1. Pletené šaty

Zahřejí, obejmou, a navíc vypadají za každých okolností stylově! Řeč je o pletených šatech, které každoročně patří k oblíbeným zimním kouskům. Pokud po pletených šatech pokukujete, doporučujeme, abyste si vybraly kvalitní kousek, který po jedné sezóně nezmění tvar.

Krok vedle neuděláte s nadčasovými barvami, jako je černá, šedá, hnědá nebo béžová. Rozzářit šatník naopak můžete se světle modrými nebo červenými pletenými šaty. Při výběru šatů si nezapomeňte prohlédnout jejich cedulku. Jedině tak budete mít naprostou jistotu, že si pořizujete šaty vyrobené z přírodních materiálů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

2. Vlněný kabát

Nesmrtelný kousek, který po vás s radostí zdědí i vaše vnučky! To můžeme prohlásit o vlněném kabátu, který je jedním ze základních kousků každého dámského šatníku. I v tomto případě samozřejmě platí, že čím kvalitnější kabát, tím lepší.

Kromě ovčí vlny můžete vybírat také z kašmírových nebo mohérových kabátů. Setkat se lze i s kabáty z alpaky nebo lamy. Naopak, ruce dál dejte o kabátů z polyesteru či akrylu. A jaká barva je ideální? Za černou, béžovou a hnědou variantu bychom klidně položili ruku do ohně!

3. Kašmírový svetr

Nedílnou součástí zimního šatníku jsou také svetry. Ruku na srdce, mnoho z nás má sice přeplněnou šatní skříň různobarvenými svetry, avšak ve finále nosíme pár kousků neustále dokola. Povětšinou „svetrovou“ ranní bitvu vyhrají kousky z příjemných materiálů, které nekoušou a naopak se v nich cítíme dobře. I proto se domníváme, že si v každé dámské šatní skříni zaslouží své místo kašmírový svetr. Věřte, že se správnou péčí vám „kašmírák“ bude dělat radost mnoho následujících zim.

A jak o kašmírový svetr pečovat?I když ručnímu praní dávno odzvonilo, v případě praní kašmírových kousků musíme udělat výjimku. Ruční praní je totiž pro kašmír tou nejbezpečnější a nejšetrnější metodou, a tak nám nezbývá nic jiného, než napustit umyvadlo. Ve vlažné vodě nechte zcela rozpustit tekuté mýdlo na kašmír, a následně kašmírový kousek jemně houpejte a ždímejte. Postupujte tak dlouho, dokud nebude z kašmírového svetru vytékat čistá voda. Zároveň je důležité dodat, že kašmírové kousky není vhodné prát po každém použití. V ideálním případě vyneste kašmírový svetr nejméně sedmkrát až desetkrát, a teprve poté mu dopřejte vodní lázeň.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

4. Kožené boty

Kozačky, chelsea boots nebo šněrovací boty! Tak zní svatá trojice zimní obuvi, která nikdy nevyjde z módy. Nemusíme dlouze zmiňovat, že i v tomto případě se vyplatí zainvestovat, a pořídit si kvalitní kožené kousky, díky kterým bude vaše noha v naprostém pohodlí. Nezapomeňte také na impregnaci, která vaše boty ochrání před solí z chodníku, deštěm a sněhem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

5. Kožená sukně

Patříte k ženám, které v letních měsících potkáme výhradně v sukni? Pak na tento kousek oblečení nerezignujte ani v zimě. Stačí, když si do svého šatníku pořídíte koženou sukni, která vypadá perfektně v kombinaci se svetrem i bílou košilí. Opět platí, že nadčasovou klasikou je černá sukně, avšak nic nebrání tomu, abyste si pořídila stylovou vínovou (mimochodem inspiraci můžete čerpat u Meghan Markle) nebo hnědou variantu.

Info ikona
Meghan